Головна / Новини / Щоб платити менше за тепло треба оформити субсидію, встановити лічильники і дбати про енергозбереження, - Дмитро Андрієвський

Щоб платити менше за тепло треба оформити субсидію, встановити лічильники і дбати про енергозбереження, - Дмитро Андрієвський


Ictv 1

«На мій погляд, низькі тарифи не мають жодного відношення до соціальної справедливості. Хтось наповнює відносно дешевою водою ванну, а хтось – басейн, хтось опалює невелику квартиру, а хтось - палац на багато тисяч квадратних метрів. Тому в цьому році був запропонований такий підхід: значне збільшення житлово-комунальних тарифів, але водночас – соціальний захист населення у вигляді субсидій, на які депутати запланували у 2015 році більш ніж 24 мільярди гривен. На наступний рік – 35 мільярдів гривен”, - зазначив в ефірі телеканалу ICTV народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Ictv 2

«Для того, щоб зекономити на житлово-комунальних тарифах перше і головне – треба оформити субсидії. На сьогодні значно скоротилася процедура – потрібно заповнити тільки два прості документи. Друге питання – це як раз встановлення лічильників. Ніяких витрат на встановлення лічильників громадяни не несуть. Наприклад, будинок, де нема лічильників сплачує за опалення близько 16 гривен за квадратний метр. Там, де лічильники встановлені – близько 10-ти гривен. Тобто, майже вдвічі менше. В Києві зараз лічильники встановлюються за рахунок «Київенерго». У цьому році мали встановити близько 3-х тисяч лічильників. Ще одна тисяча лічильників встановлюється за рахунок бюджету. Думаю, протягом 2016 року всі будинки у місті Києві будуть обладнані лічильниками», - додав народний депутат. 

Крім того, Дмитро Андрієвський звернув увагу на важливості заходів енергозбереження та контролю громадян за встановленням і нарахування тарифів.

Ictv 6

«Надзвичайно важливі заходи з енергозбереження. В цьому році у столиці була започаткована програма ремонту місць загального користування, житлового фонду, термосанація шкіл і дитячих садочків. У Солом`янському районі нам вдалося відремонтувати 256 будинків”, -  зазначив народний депутат.

“І ще одне дуже важливе питання – це питання контролю собівартості тарифу. Як казала Маргарет Тетчер: «Державних грошей не буває – це все гроші платників податків». Навіть, коли громадяни отримує компенсацію держави у вигляді субсидій – він отримує свої гроші. Тому потрібно контролювати собівартість тарифу і прозорість його встановлення. За прозорістю встановлення тарифів можна слідкувати на сайті. Сьогодні у Верховній Раді ми розробляємо новий Закон, який забезпечить чесність і прозорість у встановленні тарифів», - додав Дмитро Андрієвський.

За словами парламентаря у 2015 році субсидіями вже скористалися 4,5 мільйони українських сімей.

Докладніше  дивіться https://www.youtube.com/watch?v=DriQVWtLY6E

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online