Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту 8 – 11 грудня: реформа державної служби, оптимізація надання адмінпослуг, безоплатне лікування постраждалих під час Революції Гідності

У підсумку роботи парламенту 8 – 11 грудня: реформа державної служби, оптимізація надання адмінпослуг, безоплатне лікування постраждалих під час Революції Гідності


 

 

455W7495

«Прийнятий народними депутатами Закон «Про державну службу» розмежовує політичні і адміністративні посади згідно світової практики та дозволяє сформувати професійний корпус державної служби. Крім того на пленарному тижні 8-11 грудня парламент ухвалив низку важливих законопроектів і Постанов. Важливою подією цього тижня став візит віце-президента США Джо Байдена і його виступ в українському парламенті», - підсумовуючи пленарний тиждень зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Парламентарі розширили повноваження органів місцевого самоврядуваннята та оптимізували надання адміністративних послуг ухваливши Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».

«Сьогодні місцеві громади не мають можливості забезпечити якісне надання найбільш масових послуг. Законопроект забезпечує доступність та належну якість публічних послуг шляхом оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях адміністративно-територіального устрою за принципами субсидіарності та децентралізації. На шляху до європейської інтеграції України необхідним елементом є передача відповідних повноважень на місця та створення ефективних та прозорих умов для отримання адміністративних послуг, що унеможливить корупцію та надасть рівні умови для споживачів адміністративних послуг», - зазначив Дмитро Андрієвський.

 SK 6465

Парламент прийняв Постанову по забезпечення належного медичного обслуговування осіб, які отримали тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності. Це безоплатне лікування у Клінічній лікарні «Феофанія», госпіталях ветеранів війни та військово-медичних закладах охорони здоров'я.

«Під час масових акцій громадського протесту з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року багато людей отримали ушкодження здоров’я  різних ступенів, з них – декілька сотень зазнали тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень. Через відсутність можливості отримання належного медичного обслуговування протягом року померло троє тяжкопоранених учасників Революції Гідності. Парламент повинен був врегулювати це питання на законодавчому рівні», - наголосив Дмитро Андрієвський. 

Верховна Рада ухвалила Законопроект «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення».

 SK 6371

«На сьогодні відсутній чіткий та єдиний механізм реалізації споживачами права на доступ до інформації на ринках енергетики та комунальних послуг, що гарантується Конституцією України та законами України. Ухвалений Законодавчий акт був внесений Президентом України і гарантує безперешкодний та безоплатний  доступ до інформації про тарифи, порядок надання і нарахування субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, права споживачів тощо. Крім того, Україна виконала ще одне взяте зобов’язання щодо адаптації національного законодавства до законодавства Європейських країн, зокрема у забезпеченні прозорості встановлення тарифів», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

Парламентарі прийняли Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності». 

«Сьогодні, коли викуповується земля для суспільних потреб за кошти з місцевих бюджетів, оформлення відбувається на інший територіальний орган. Тобто, громада втрачає кошти, а районна адміністрація чи місто не набувають права власності. Внесені зміни до 122 статті Земельного кодексу визначають, що право власності земельною ділянкою набуває та структура, яка здійснювала викуп цієї ділянки для суспільних потреб. Ухвалений Законопроект реально вирішує проблеми територіальних громад і місцевого самоврядування. Також в рамках пакету аграрних законопроектів був ухвалений ще один Закон та ряд Законодавчих актів були прийняті за основу. Всі вони направлені на залучення інвестицій у аграрну галузь України, гарантуватимуть довгострокову оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення та стабільність у землекористуванні», - зазначив Дмитро Андрієвський.

455W8051

Народні депутати забезпечили доступ вітчизняного насіння до світових ринків ухваливши Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами». 

Також, Верховна Рада спростила доступ вітчизняної продукції на світові ринки, ухваливши Закон «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію».

Парламентарі підтримали створення іномовного телеканалу під назвою Ukraine Tomorrow та ухвалили Закон «Про систему іномовлення України», що забороняє будь-яку цензура стосовно телеканалу з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування. 

Також, внесені зміни до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» щодо доступу ЗМІ до засідань комітетів Верховної Ради України» гарантують безперешкодний доступ представникам ЗМІ на засідання профільних Комітетів парламенту. 

На цьому тижні народні депутати прийняли за основу низку законопроектів направлених на  імплементацію деяких міжнародних стандартів у сфері виконання покарань та захисту прав ув`язненої людини. 

«Функціонування нашої системи ув`язнення неодноразово ставало причиною стурбованості не тільки громадян України, а й Ради Європи. Прийняті у першому читанні Законопроекти підвищать стандарти прав людини в Україні, це й виконання міжнародних зобов’язань, прийнятих нашою державою у рамках Європейської конвенції про запобігання катуванням і нелюдському поводженню. Також за основу був прийнятий законопроект стосовно амністії для засуджених осіб, які скоїли не тяжкі злочини, або є найбільш незахищеними та вразливими у соціальному плані», - пояснив Дмитро Андрієвський.


Крім того, на цьому тижні парламент ухвалив:

Закон «Про внесення змін до статті 50 Закону України «Про землеустрій» щодо спрощення процедури виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок»

Закон «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо недопущення затягування строків проведення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю гуманітарної допомоги»

Закон «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія» (щодо зміни призначення земельної ділянки).

 Були ухвалені Постанови: 

 «Про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів».

Провести 16 березня 2016 року в залі пленарних засідань парламентські слухання на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи»

«Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Сімейна політика України – цілі та завдання»

«Про зміну і встановлення меж міста Гірське Попаснянського району Луганської області» передбачає збільшення межі міста Гірське Попаснянського району Луганської області на 77,39 гектарів земель.

 Народні депутата  прийняли за основу ряд Законопроектів: 

 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)»

 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація»

«Про споживче кредитування» 

 «Про внесення змін до Закону України «Про контррозвідувальну діяльність» щодо підрозділів забезпечення внутрішньої і власної безпеки Державної прикордонної служби України» та інші Законодавчі акти. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online