Головна / Новини / Змінами до закону про житлово-комунальні послуги ми надали громадянам більше прав і можливостей управління своїм житлом, - Дмитро Андрієвський

Змінами до закону про житлово-комунальні послуги ми надали громадянам більше прав і можливостей управління своїм житлом, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 6987

9 грудня 2015 року під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. 

Серед основних питань порядку денного засідання Комітету був розгляд доопрацьованого законопроекту "Про житлово-комунальні послуги". Розроблення нової редакції зазначеного Закону обумовлено необхідністю узгодження законодавства з прийнятим цього року Законом "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

 

 SK 6891

«Зміни у законодавство передбачають надання мешканцям багатоквартирних будинків права вибору здійснення управління будинком. Так, мешканці можуть здійснювати управління самостійно через ОСББ та ЖБК. У такому разі вони будуть виступати колективним замовником комунальних послуг і відповідно не сплачуватимуть кошти за абонентське обслуговування монополістам та управляючим компаніям. Це дозволить зекономити 5% вартості послуг. У разі якщо мешканці не бажають здійснювати управління будинком самостійно, вони зможуть укладати договори на тепло та водопостачання або через управляючу компанію, або кожен окремо може укладати договір безпосередньо з тепло та водопостачальними організаціями. При цьому відповідне рішення приймається саме мешканцями будинку на загальних зборах незалежно від створення чи не створення в їхньому будинку ОСББ», - прокоментував основні положення законопроекту Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

 SK 6906

Змінюються і умови надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Згідно з новими положеннями закону обсяг робіт та їхня ціна визначаються безпосередньо у договорі між мешканцями та тим, хто надає відповідні послуги. Таким чином, мешканці будуть сплачувати тільки за реально надані послуги. Комітет підтримав запропонований варіант законопроекту та прийняв рішення винести його на розгляд Верховної Ради. 

 SK 6954

«Нами запропонована прогресивна концепція, яка надає громадянам більше прав і можливостей здійснювати ефективне управління своїм житлом. Очевидно, що не всі положення закону є ідеальними, але підтримавши його винесення на розгляд Верховної Ради, ми даємо можливість громадськості детально його вивчити та запропонувати до другого читання поправки, які дозволять найближчим часом забезпечити якісне надання житлово-комунальних послуг за адекватними цінами», - переконаний Дмитро Андрієвський. Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online