Головна / Новини / У Генпрокуратурі відповіли на запит Дмитра Андрієвського стосовно повернення в Україну вкрадених екс-чиновниками грошей

У Генпрокуратурі відповіли на запит Дмитра Андрієвського стосовно повернення в Україну вкрадених екс-чиновниками грошей


У Генеральній прокуратурі України відповіли на запит народного депутата України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитра Андрієвського щодо заходів, які вживаються з метою повернення грошей, що були присвоєні колишніми високопосадовцями з державного бюджету корупційними методами та стосовно обсягу коштів, які були повернені державі станом на теперішній час.

У відповіді Генеральної прокуратури йдеться про те, що на сьогодні до Державного бюджету України ще не повернуто викрадених активів присвоєних українськими екс-високопосадовцями.

«Однак, згідно з чинним кримінальним процесуальним законодавством України конфіскація майна, на яке накладено арешт, і відповідно повернення коштів до Державного бюджету України можливі лише після постановлення судом обвинувального вироку та виключно на підставі відповідного рішення суду  про конфіскацію, що набрало законної сили», - йдеться у відповіді на депутатський запит.

Також, у Генеральній прокуратурі повідомили про арешт активів колишніх високопосадовців, виявлених в Україні.

Генпрокуратура с1

Генпрокуратура с2

«На виявлені в Україні активи колишніх високопосадовців накладено арешт, зокрема на грошові кошти на банківських рахунках у сумі 2 млрд 186 млн грн, 4,5 млн дол. США, 7 млн 200 тис. євро, цінні папери на суму 1 млрд 67 млн грн, акції на суму 620 млн грн, кошти підконтрольних компаній у сумі 1 млрд 600 млн грн, 170 млн дол. США, кошти, вилучені під час обшуків, у сумі 5 млн дол. США», - йдеться в офіційній відповіді. 

Наразі працівники Генеральної прокуратури вживають заходи для арешту усіх виявлених закордонних активів українських екс-високопосадовців. 

«За наслідками запроваджених санкцій встановлено і заблоковано їхні закордонні активи на загальну суму понад 107 млн дол. США, 122 млн швейцарських франків, 22 млн євро, з яких у ході слідства заарештовано 80 млн дол. США та 1 млн 375 тис 197 швейцарських франків. З метою арешту коштів цих високопосадовців вбиваються передбачені законодавством заходи», - йдеться у відповіді.

Крім того, у ГПУ зазначили, що суд задовольнив клопотання прокуратури та дозволив проведення спеціального досудового розслідування стосовно Віктора Януковича, колишнього Міністра охорони здоров`я Раїси Богатирьової та екс-заступника Міністра доходів і зборів Андрія Ігнатова.

«Генеральна прокуратура України звернулася до суду з клопотанням про проведення спеціального досудового розслідування стосовно Арбузова С.Г., Клименка О.В., Стащенка О.О., Януковича В.Ф., Богатирьової Р.В., Ігнатова А.П. На цей час стосовно трьох останніх осіб надано дозвіл на здійснення такої процедури», - відповіли у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, 3 грудня народний депутат України Дмитро Андрієвський направив запит до Генеральної прокуратури України щодо заходів, які вживаються з метою повернення грошей, що були присвоєні колишніми високопосадовцями з державного бюджету корупційними методами та стосовно обсягу коштів, які були повернені державі станом на теперішній час.

За даними народного депутата підрозділами фінансових розвідок інших країн повідомлено про замороження активів колишніх українських високопосадовців та пов’язаних з ними осіб на загальну суму 107,2 мільйонів доларів США, 15,9 мільйонів євро та 135 мільйонів швейцарських франків, зокрема в Австрії, Великобританії, Латвії, Італії, Ліхтенштейні, Швейцарії, Нідерландах та на Кіпрі.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online