Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту 24 – 27 листопада: соціальна підтримка сімей загиблих учасників Революції Гідності і військовослужбовців ЗСУ, стабілізація ситуації в ЖКГ

У підсумку роботи парламенту 24 – 27 листопада: соціальна підтримка сімей загиблих учасників Революції Гідності і військовослужбовців ЗСУ, стабілізація ситуації в ЖКГ


 

455W2317

«Закон «Про внесення зміни до статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» дозволяє забезпечити державну соціальну підтримку близько ста сімей, які втратили своїх синів, батьків, чоловіків під час масових акцій громадського протесту з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року. Важливо, що незалежно від наявності страхового стажу загиблих під час Революції Гідності непрацездатні члени їхніх сімей будуть отримувати пенсію у зв'язку з втратою годувальника», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенко» Дмитро Андрієвський. 

455W3496

Також, 240 народних депутатів підтримали збільшення видатків на 955 мільйонів гривен для виплати військовослужбовцям Збройних сил України винагороди за участь в Антитерористичній операції, ухваливши Закон «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо захисту прав та соціальних гарантій військовослужбовців).

Парламентарі прийняли важливий проект Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який  встановлює правила співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування і заснованими ними друкованими засобами масової інформації.

«Регуляторний акт обмежує вплив органів державної влади та органів місцевого самоврядування на діяльність друкованих засобів масової інформації. До речі, Парламентська Асамблея Ради Європи ще у 2005 році закликала Україну розпочати роздержавлення пресових видань. Також, роздержавлення вже багато років чекали наші журналісти державних та комунальних ЗМІ. Прийнятий Законопроект забезпечує створення економічно незалежної друкованої преси, належних умов її діяльності. Безперечно, це сприятиме удосконаленню інформаційного забезпечення громадян України», - пояснив Дмитро Андрієвський.

455W3016

Парламент ухвалив нову редакцію Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Під час засідання 24 листопада 2015 року парламентарі прийняли за основу, узгоджений профільним Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства проект Закону № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», що передбачає мораторій на нарахування штрафних санкцій за невчасну оплату енергоносіїв і електроенергії підприємствам, яким не відшкодовано різницю у тарифах на житлово-комунальні послуг.

«Прийнятий законопроект має врегулювати критичну ситуацію, яка склалася сьогодні у розрахунках підприємств житлово-комунального господарства. Вже сьогодні, на превеликий жаль, ми маємо багато прикладів, коли блокуються рахунки підприємств, що надають послуги водовідведення, водопостачання, підприємствам теплокомуненерго. Цей законопроект підготовлений депутатами, які представляють всі фракції у Верховній Раді, має підтримку Уряду», - зазначив з трибуни парламенту Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

455W2323

Народні депутати посилили захист приватного бізнесу від рейдерських атак, ухваливши проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо унеможливлення внесення змін до Єдиного державного реєстру за підробними документами».

Прийнявши законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання)» парламент привів у відповідність до міжнародних стандартів умови утримання під вартою.

Також депутати ухваливши Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням», якими передбачається гуманізація порядку призначення та виконання покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

455W3328

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів», що  передає адміністративний збір до місцевих бюджетів.

Проект Закону пов`язаний з прийнятими Законами «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

«Вперше у системі державної реєстрації прав запроваджується можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку. Зокрема, особа, яка вважає, що її права порушено, зможе оскаржити відповідні дії чи рішення до територіального органу Міністерства юстиції, а у разі незгоди з рішенням – можна буде оскаржити до Мін'юсту. Також, Законом введена адміністративна відповідальність за порушення строків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. І вся інформація, наявна у Державному реєстрі прав стає відкритою», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

455W2464

Ухвалений парламентом Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об'єднаних територіальних громад» забезпечує ефективне функціонування бюджетних установ та належну якість надання відповідних послуг у всіх населених пунктах району, включаючи територіальні громади, що не об’єдналися.

Також, парламентарі прийняли важливий Законопроект «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо поіменних голосувань).

На засіданнях народні депутати ухвалили ряд важливих економічних законопроектів.

Для розвитку державно-приватного партнерства, зняття регуляторних бар’єрів та стимулювання інших механізмів залучення інвестиційних капіталовкладень в Україні народні депутати прийняли фундаментальний Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення регуляторних бар’єрів для розвитку державно-приватного партнерства та стимулювання інвестицій в Україні».

455W2523

«Законопроект створює належні умови для створення позитивного інвестиційного клімату нашої країни. Це дозволить потенційним інвесторам вкладати гроші в Україну та розвивати інфраструктуру. У свою чергу, зростання інвестицій найбільше впливають на добробут малозабезпечених верств населення, а також відкривають нові можливості для малого та середнього бізнесу», - зазначив Дмитро Андрієвський.

Також народні депутати ухвалили поданий Кабінетом Міністрів Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу».

На сесійному тижні народні депутати ухвалили Закони «Про внесення змін до Митного тарифу України, встановленого Законом України «Про Митний тариф України», щодо скасування ввізного мита на електромобілі», Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні» та ряд інших Законопроектів та Постанов.

Також парламент прийняв за основу проекти Законів «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо громадян, які працюють у зоні відчуження). 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online