Головна / Новини / Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ направив до парламенту, Кабміну та профільних міністерств рекомендації щодо вирішення питань надання житла учасникам АТО

Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ направив до парламенту, Кабміну та профільних міністерств рекомендації щодо вирішення питань надання житла учасникам АТО


 

455W2771

25   листопада 2015 року під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

На засіданні Комітету були затверджені рекомендації за результатами розгляду питання в порядку контролю: «Про стан будівництва житла та виділення земельних ділянок для учасників АТО».

455W2750

«Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено першочергове та пріоритетне відведення земельних ділянок і житла для учасників бойових дій, інвалідів та сімей загиблих військовослужбовців, а також визначені й інші пільги. Це зобов’язання Держави по відношенню до наших військових, які беруть участь у проведенні Антитерористичної операції. Сьогодні територіальними органами Держгеокадастру підібрано земельні ділянки орієнтовною площею 44,8 тисяч гектарів, що можуть бути передані у власність учасникам АТО. Однак, проблема з відсутністю вільних земельних ділянок при значній кількості учасників АТО залишається актуальною і сьогодні», - зазначив під час засідання Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський. 

Також, члени Комітету  звернули увагу на серйозні недоліки та факти корупції у системі використання бюджетних коштів, що були скеровані на придбання житла для учасників АТО. 

455W2909

«Результати аудиту свідчать про наявність серйозних недоліків у системі використання бюджетних коштів. Встановлено факти діяльності, що містили ознаки корупції - придбання неготового до експлуатації житла, підробка договорів, підписання фіктивних актів про отримання житла, незабезпечення своєчасного розподілу житла для безквартирних військовослужбовців. У результаті державному бюджету завдано збитків, а безквартирні військовослужбовці не отримали оплачені за рахунок бюджетних коштів квартири, оскільки вони не готові до експлуатації», - наголосив Дмитро Андрієвський.

У підсумку засідання, напрацьовані Комітетом рекомендації щодо вирішення проблемних питань щодо надання житла учасникам АТО, направлено до Кабінету Міністрів України, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Міністерству оборони України, Міністерству фінансів України, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції, обласним та Київській міській державним адміністраціям. 

455W2920

Крім того, на засіданні були розглянуті питання щодо повернення власникам багатоквартирних будинків незаконно відчужених спільних нежилих приміщень, спрощення порядку оформлення земельних ділянок власниками будинків. 

Дмитро Андрієвський звернув особливу увагу членів Комітету на необхідність якісного відпрацювання законопроекту «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» прийнятого Верховною Радою за основу 22 листопада з визначенням скороченого терміну підготовки.

Члени Комітету підтримали пропозицію головуючого щодо проведення позачергового засідання Комітету з цього питання.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online