Головна / Новини / Парламент прийняв за основу законопроект про мораторій на нарахування штрафних санкцій підприємствам ЖКГ – Дмитро Андрієвський

Парламент прийняв за основу законопроект про мораторій на нарахування штрафних санкцій підприємствам ЖКГ – Дмитро Андрієвський


455W2536

Під час засідання 24 листопада 2015 року парламентарі прийняли за основу, узгоджений профільним Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства проект Закону № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», що передбачає мораторій на нарахування штрафних санкцій за невчасну оплату енергоносіїв і електроенергії підприємствам, яким не відшкодовано різницю у тарифах на житлово-комунальні послуг.

«Прийнятий законопроект має врегулювати критичну ситуацію, яка склалася сьогодні у розрахунках підприємств житлово-комунального господарства. Вже сьогодні, на превеликий жаль, ми маємо багато прикладів, коли блокуються рахунки підприємств, що надають послуги водовідведення, водопостачання, підприємствам теплокомуненерго. Цей законопроект підготовлений депутатами, які представляють всі фракції у Верховній Раді, має підтримку Уряду», - зазначив з трибуни парламенту Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

455W2327

Проект Закону «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» був направлений парламентом до другого читання за скороченою процедурою. 

«Парламент зробив надзвичайно важливий крок по стабілізації ситуації у житлово-комунальному господарстві. Цей законопроект передбачає заборону на стягнення пені і штрафів на підприємствах теплокомуненерго та водопостачання у разі, якщо їм не відшкодована різниця у житлово-комунальних тарифах. Я хочу навести цифри, які просто вражають – на кожний мільярд невідшкодованих тарифів теплокомуненерго припадає один мільярд штрафних санкцій. Тобто ми розуміємо наскільки у складній ситуації опинилися підприємства, які надають відповідну послугу мільйонам громадян України. Впевнений, що такий крок дасть можливість запрацювати більш активно підприємствам теплокомуненерго та водопостачання по яких вже почалися масові блокування рахунків», - зазначив на брифінгу у Верховній Раді Дмитро Андрієвський.

455W2317

Також, народний депутат закликав представників Бюджетного Комітету Верховної Ради підтримати та затвердити Постанову № 375 Кабінету міністрів України для можливості розподілити по регіонах майже шість мільярдів субвенцій.

«Це вкрай важливо для того, щоб погасити заборгованість, яка вже склалася. У майбутньому потрібно докладати максимум зусиль, аби така заборгованість не накопичувалася. Впевнений, що потрібно зробити все для того, щоб у 2017 році заборгованість, яка виникла у підприємств по комуненерго та водопостачання за різницю у житлово-комунальних тарифах, була погашена у повному обсязі», - зазначив Дмитро Андрієвський. 

455W2464

За словами Першого Заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Комітет розпочинає працювати над наданням попередніх пропозицій до Державного бюджету України на наступний рік.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online