Головна / Новини / Парламент ухвалив закон про Державне бюро розслідувань, антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу, посилив захист чорнобильців

Парламент ухвалив закон про Державне бюро розслідувань, антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу, посилив захист чорнобильців


 

 SK 1487

«Реформування прокуратури України – це не тільки наші міжнародні зобов’язання, а й конституційна вимога, яка залишається невиконаною з 1996 року. Головний результат прийняття Закону «Про Державне бюро розслідувань» це закриття радянської моделі прокуратури. Тепер функцію запобігання і протидії корупції серед вищих посадових осіб держави, суддів і прокурорів, державних службовців буде виконувати Державне бюро розслідувань. Крім цього Бюро буде займатися недопущення зрощення бізнесу і політики й недопущенням неналежного розслідування катувань. Прокуратура, як і у більшості демократичних країн буде складати обвинувальний акт, вручати повідомлення про підозру та наглядати за додержанням законності у суді. Прийняття цього законодавчого акту – це формування нової європейської моделі правоохоронних органів», - зазначив  народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

На засіданні парламент звільнив ряд суддів у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком, з досягненням шістдесяти п'яти років, з неможливістю виконувати свої повноваження, з поданням заяви про відставку та прийняв постанову «Про звільнення суддів».

 SK 1552

Також, народні депутати внесли антидискримінаційну поправку до Кодексу законів про працю.

«Будь-яка дискримінація щодо релігійних і політичних переконань, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації тощо в Україні заборонена 24-ю статтею Головного Закону – Конституцією. Тому, внесені народними депутатами зміни у Трудовий кодекс ще раз підтвердили фундаментальні принципи законодавства України. Також ми виконали план дій щодо лібералізації візового режиму з Європейськими країнами і привели наш Трудовий кодекс у відповідність з актами права Європейського Союзу», - наголосив Дмитро Андрієвський.

Також, парламентарі посилили соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи й ухвалили постанову «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи пов'язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи (квітень 2016 року)».

«Трагедія на Чорнобильській АЕС – це катастрофа планетарного масштабу. Люди, які ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубних наслідків заслуговують на велику вдячність та пошану. Понад 2 мільйонів  українців до тепер відчувають негативний вплив Чорнобиля. Законопроект збільшує видатки на пенсійне забезпечення інвалідів, потерпілих дітей та евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, забезпечує безкоштовне медичне обстеження для учасників ліквідації наслідків катастрофи тощо. Також, відновлено фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - зазначив політик.

 SK 1495

Окремою постановою народні депутати визнали депортацію кримських татар з батьківщини у травні 1944 році геноцидом кримськотатарського народу та призначили 18 травня днем пам’яті жертв.

«Сьогодні народні депутати відновили історичну справедливість і на законодавчому рівні  визнали злочин, який був скоєний радянською владою проти кримськотатарського народу. Важливо завжди про це пам’ятати і не допустити повторення подібного геноциду кримськотатарського й інших народів», - наголосив Дмитро Андрієвський. 

На засіданні парламент прийняв закон «Про державне оборонне замовлення», щодо формування та виконання державного оборонного замовлення, це забезпечить належне фінансування та сприятиме ефективному матеріально-технічному забезпеченню Збройних Сил України.

Народні депутати схвалили рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру» на територію України у листопаді-грудні 2015 року для участі у багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Крім того 12 листопада Верховна Рада ухвалила:

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України»

Закон «Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції».

Законопроект про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції» (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями)

Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо уточнення та приведення у відповідність об'єкта оподаткування для платників, що обрали спрощену систему оподаткування».

 SK 1564

Серед важливих законопроектів було прийнято Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» щодо видатків на охорону здоров'я що надасть можливість в умовах обмеженого державного бюджетного фінансування здійснювати видатки з місцевих бюджетів на медичну субвенцію.

Також парламент ухвалив:

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності, що забезпечить створить сприятливі умови для оптимізації структури державного сектору економіки та запровадження ринкових методів управління об’єктами державної власності

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)»

Закону «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»

Закону «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду»

Закон «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період»

Постанову «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online