Головна / Новини / Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ обговорив питання забезпечення житлом і виділення земельних ділянок учасникам АТО

Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ обговорив питання забезпечення житлом і виділення земельних ділянок учасникам АТО


 SK 9732

4 листопада 2015 року під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Одним з основних питань був розгляд стану будівництва житла та виділення земельних ділянок учасникам Антитерористичної операції.

 SK 9708

«Верховна Рада внесла зміни до законодавства, якими передбачено ряд пільг щодо виділення земельних ділянок та забезпечення житлом учасників АТО. На даний час виникає велика кількість проблемних питань пов’язаних з реалізацією цих соціальних гарантій. У зв’язку з цим виникла необхідність розгляду в порядку контролю зазначеного питання на засіданні Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства», - зазначив Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський.

На запит Комітету центральними органами виконавчої влади була надана детальна інформація щодо реалізації зазначених соціальних гарантій. 78376 заяв надійшло від учасників АТО щодо виділення земельних ділянок та прийнято 42100 рішень про надання дозволу на розробку проектів землеустрою. Учасникам АТО передано у власність понад 10500 земельних ділянок загальною площею 6400 га. Але з цієї площі 87% (5593,87 га) це виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. В той же час, для будівництва житла виділено лише 260 га, з яких 108 (42%) у Волинській області. При цьому в Полтавській, Хмельницькій областях та м. Києві не було виділено жодної ділянки, а в 6 областях менше 10.

 SK 9801

«Сьогодні складається ситуація, коли при реалізації положень законодавства, держава не може забезпечити захисників належними умовами проживання, а державні ресурси можуть бути витрачені не раціонально. Не менш складна ситуація і з забезпеченням військовослужбовців житлом. Щоб уникнути проблем і соціального напруження, органи державної влади мають виробити комплексний підхід щодо вирішення цього питання», - переконаний Дмитро Андрієвський.

Депутат зазначив, що варто розглянути можливість планування території з урахуванням потреб учасників АТО, механізми щодо сприяння створенню житлово-будівельих кооперативів, заміну видачі квартир на виділення грошей на цільові рахунки для придбання житла самими військовослужбовцями.

 SK 9811

Присутні на засіданні Комітету представники органів виконавчої влади поінформували про ті заходи, які вживаються для комплексного вирішення зазначеної проблеми. Представники громадських організацій ветеранів АТО звернули увагу присутніх на те, що зазначене питання є вкрай важливим для учасників бойових дій. Враховуючи збільшення числа учасників АТО після демобілізації, та відсутність можливості отримання ними передбачених законодавством соціальних гарантій, є загроза зростання соціальної напруги. 

Дмитро Андрієвський висловив сподівання, що розроблені заходи найближчим часом будуть схвалені Кабінетом Міністрів і дадуть змогу вирішити основні проблеми, а Комітет готовий долучитися до підготовки відповідних змін до законодавства і буде здійснювати постійний контроль за розглядом цього питання.

 SK 9747

За результатами розгляду було прийнято рішення доопрацювати підготовлений в Комітеті проект рекомендацій та затвердити остаточну редакцію з урахуванням наданих пропозицій на засіданні Комітету 25 листопада.

Комітет також розглянув питання забезпечення стабільної роботи підприємств галузі ЖКГ, зокрема, вирішено під час розгляду Верховною Радою законопроекту "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення" передбачити одразу врегулювання питання нарахованих штрафних санкцій внаслідок невчасної компенсації підприємствам різниці в тарифах, що дозволить запобігти штучному банкрутству цих підприємств.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online