Головна / Новини / Під головуванням Дмитра Андрієвського Комітет з питань ЖКГ провів нараду щодо початку опалювального сезону

Під головуванням Дмитра Андрієвського Комітет з питань ЖКГ провів нараду щодо початку опалювального сезону


AKUZ0776

«13 жовтня Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства ініціював та провів нараду щоб обговорити проблемні питання початку опалювального сезону й забезпечення сталого функціонування підприємств житлово-комунальної сфери. Ми запросили до участі в обговоренні представників профільних міністерств, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Київводоканал», ПАТ «Київенерго», Асоціації міст України, Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго», Всеукраїнської асоціації «Укрводоканалекологія» та інших. Серед найважливіших були розглянуті питання розрахунків підприємств ПЕК за газ та електроенергію, штрафні санкції, що застосовуються до підприємств ПЕК, які мають борги за енергоносії, виділення субвенції з держбюджету на погашення різниці в тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення», - зазначив Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський.

AKUZ0924

У ході наради Дмитро Андрієвський дав усний запит ПАТ «Київенерго» щодо надання інформації про стан підключення міста Києва до опалення, зокрема, об’єктів соціальної інфраструктури, населення та підприємств, адже підключення тепла для дитячих садочків, шкіл, лікарень, інших закладів соціальної сфери, є дуже важливим. КМДА своїм розпорядженням постановила, що тепло у місті має підключатися з 10 жовтня.

За даними ПАТ «Київенерго» підключення Києва до тепла відбувається в плановому режимі. Станом на 13 жовтня 2015 підключені усі об’єкти соціальної сфери, які подали запит на підключення до тепла. Станом на 12 жовтня 2015 було підключено 76% житлового фонду, до вечора 13 жовтня 2015 – весь житловий фонд. 14 жовтня розпочато підключення промислових об’єктів до тепла. 

 

AKUZ0825

Цього року підключення до тепла здійснюється відповідно до запиту, який надають заклади. Це дає можливість зекономити на опаленні за рахунок його підключення за потребою, тобто з урахуванням погодних та інших умов, які викликають необхідність в забезпеченні об’єктів опаленням, тому ПАТ «Київенерго» звертає увагу керівників закладів, що існує необхідність подання такого запиту.

«Запевняємо вас, що ми зробимо все для того, щоб нагальні питання, які мають визначати державну і законодавчу підтримку житлово-комунального господарства, обов’язково були внесені в порядок денний пленарного засідання Верховної Ради. Всі необхідні законопроекти Комітетом відпрацьовані і подані на розгляд парламенту», - наголосив Дмитро Андрієвський.

 В ході наради вдалося оперативно вирішити питання відновлення постачання газу теплопостачальним підприємствам Київської області. Як повідомив Перший заступник міського голови м. Борисполя Микола Корнійчук, «Нафтогаз» відмовлявся почати постачання газу для опалення міста у зв’язку з розбіжностями оформлення постачання газу у 2013 році. Присутні на нараді представники «Нафтогазу» з огляду на серйозність проблеми, яка виникла внаслідок юридичної неузгодженості, погодилися почати постачання газу поки суперечки буде врегульовано у судовому порядку.

AKUZ0915

«Наше завдання зараз врегулювати найбільш кричущі питання. За статистикою, яку має Комітет, заборгованість ПАТ «Київводоканалу» та ПАТ «Київенерго»  складає понад 100 мільйонів гривень, а заборгованість у вигляді санкцій ПАТ «Київенерго» та ПАТ НАК «Нафтогаз України» складає понад 300 мільйонів гривень» - зазначив Дмитро Андрієвський.

Учасники наради підтримали законодавчі ініціативи Комітету, спрямовані на запровадження мораторію на застосування штрафних санкцій до підприємств ЖКГ. Враховуючи невиконання зобов’язань державою щодо оплати підприємствам галузі різниці в тарифах, значних несвоєчасних неплатежах за послуги, нарахування штрафних санкцій може призвести до масового банкрутства підприємств та руйнування систем тепло та водопостачання в державі.

Також було обговорено ще ряд важливих питань, які необхідно вирішити найближчим часом.

Підводячи підсумки засідання Дмитро Андрієвський наголосив, що такі  наради за участю представників підприємств ЖКГ, уряду та парламенту вкрай необхідні, і дають змогу оперативно вжити заходи для врегулювання проблем ЖКГ. 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online