Головна / Новини / За підтримки Дмитра Андрієвського укріплено пам’ятник Ярославу Мудрому та будівлю музею І.Кавалерідзе на Андріївському узвозі

За підтримки Дмитра Андрієвського укріплено пам’ятник Ярославу Мудрому та будівлю музею І.Кавалерідзе на Андріївському узвозі


 

AKUZ8401

Керівництво Музею-майстерні Івана Кавалерідзе звернулося до народного депутата Дмитра Андрієвського з проханням допомогти встановити підпірне укріплення біля пам’ятника Ярославу Мудрому, автором якого є видатний український скульптор і драматург Іван Кавалерідзе. 

«Через відсутність місцевого фінансування, пам`ятки та роботи видатного українського скульптора Івана Кавалерідзе руйнуються та можуть бути втрачені для майбутніх поколінь», - йдеться у листі-зверненні директора музею Олександра Юніна.

AKUZ8374

«Пам’ятки архітектури і культурної спадщини потребують постійної уваги і турботи. Андріївський узвіз особливе місце з точки зору рельєфу та геології. Тому доводиться реагувати й вчасно укріплювати фундаменти і схил. Ситуація з пам’ятником на території музею Кавалерідзе була вже критичною. Ми одразу ж відреагували, і протягом тижня необхідні роботи по встановленню підпірного укріплення пам’ятника і будівлі музею були виконані», - зазначив народний депутат Дмитро Андрієвський. 

AKUZ7280

«Ми знаємо, що Дмитро Андрієвський співпрацює і часто допомагає музеям, опікується збереженням культурної спадщини. Крім того, він підтримує культурні заходи й фестивалі, які відбуваються на Андріївському узвозі. Його як мецената і благодійника добре знає наша мистецька спільнота. Тому ми і звернулися до нього. Це важливо, коли народний депутат розуміє процеси та проблеми, які відбуваються не тільки у політичній та економічній сферах, а й в культурній», - зазначив директор Музею-майстерні І. Кавалерідзе Олександр Юнін.

podyaka

Колектив музею подякував Дмитру Андрієвському за допомогу і вручив Подяку за благодійність і вагомий внесок у збереження національного надбання.

Довідково: Музей-майстерня Івана Петровича Кавалерідзе був заснований у 1993 році за підтримки Київської міської держадміністрації та Національної спілки кінематографістів України.

Музей розташований у Києві, на Андрієвському узвозі, 21, де видатний український скульптор, кінорежисер і драматург, народний артист України Іван Кавалерідзе в 1911 році працював над проектом пам`ятника княгині Ользі.

Іван Кавалерідзе (1887 - 1977) прожив довге плідне життя.

За проектами І.Кавалерідзе в Україні було встановлено близько 20 пам`ятників, зокрема у Києві: пам`ятник княгині Ользі, Андрію Первозваному, Кирилу та Мефодію, Григорію сковороді та князю Ярославу Мудрому.

І.Кавалерідзе є основоположником історичного українського кіно, він поставив 10 ігрових кінофільмів, серед яких «Злива», «Коліївщина», «Прометей», «Наталка-Полтавка» тощо. Його п`єси «Перша борозна», «Григорій і Параскева», «Перекоп», «Вотанів меч» ставилися у театрах України.

У музеї демонструються проекти пам`ятників, станкові скульптури, які зображують Тараса Шевченка, Льва Толстого, Федора Шаляпіна, Амвросія Бучму, інших видатних людей.

У Музеї також проводиться оглядова екскурсія, відеозаписи кінофільмів І.Кавалерідзе, фільми, присвячені самому митцеві. Також при Музеї працює художня галерея «У домі Івана Кавалерідзе, де експонуються твори сучасного образотворчого мистецтва України.

Одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності колектив Музею-майстерні вважає підтримку талановитих митців України – скульпторів, художників, дизайнерів, кінематографістів, студентів мистецьких вузів. Щорічно проходять виставки молодих митців, організовуються творчі вечори для пропаганди кращих творів скульптурного мистецтва, живопису, дизайну тощо.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online