Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: підвищення пенсій і зарплат та реструктуризація зовнішнього боргу України – Дмитро Андрієвський

У підсумку роботи парламенту: підвищення пенсій і зарплат та реструктуризація зовнішнього боргу України – Дмитро Андрієвський


AKUZ1330

«Враховуючи те, що прожитковий мінімум відповідно до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні гарантії» є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, з вересня 2015 року підвищуватимуться розміри пенсій і державної допомоги. У зв’язку з цим, з 1 вересня поточного року розмір мінімальної пенсії зросте з 949 до 1 074 гривен і буде стосуватися 7,5 мільйонів українських пенсіонерів», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський, підводячи підсумки пленарного тижня 15 – 18 вересня 2015 року.

Політик пояснив, що внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачають наближення розміру мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня та встановлення її у розмірі 1 378 гривень.

AKUZ1409

Таким чином, з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум зросте: на одну особу в розрахунку на місяць з 1 176 гривень до 1 330 гривень; для дітей віком до 6 років з 1 032 гривень до 1 167 гривень; для дітей віком від 6 до 18 років з 1 286 гривень до 1 455 гривень; для працездатних осіб з 1 218 гривень до 1 378 гривень; для осіб, які втратили працездатність з 949 гривень до 1 074 гривень.

Народний депутат наголосив, що на цьому тижні парламент прийняв пакет законів щодо реструктуризації зовнішнього боргу України.

AKUZ2490

Також, Верховна Рада делегувала своїх представників до складу конкурсної комісії з обрання Антикорупційного прокурора. Це дозволить найближчим часом здійснити призначення на цю посаду і розпочати повноцінну роботу Антикорупційного бюро.

У сесійній залі 240 народних депутатів віддали голоси за поширення на військовослужбовців військової служби за призовом осіб офіцерського складу гарантій соціального захисту, які передбачені для військовослужбовців інших видів військової служби.

AKUZ2658

На поточному тижні були внесені зміни до деяких законів України у сфері державних закупівель про приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції.

Був уточнений порядок надання інвалідам і дітям-інвалідам технічних та інших засобів реабілітації. Також, інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда народні депутати надали право за його бажанням безкоштовно отримати у власність автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, після закінчення 10-річного строку експлуатації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Парламентарі ратифікували Конвенції Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики № 117.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online