Головна / Новини / Зміни до Конституції повинні консолідувати весь український парламент, - Дмитро Андрієвський

Зміни до Конституції повинні консолідувати весь український парламент, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 4132

«Зміни до Конституції сьогодні мають стати консолідуючим і об’єднуючим фактором для всього парламенту і українського суспільства. Адже вони вкрай важливі для нашої країни, яка зіткнулась з новими викликами часу і опинилася в умовах зовнішньої  військової агресії», - зазначив під час участі у засіданні круглого столу «Міжнародного центру перспективних досліджень» на тему «Реформа децентралізації: аналіз державних рішень» народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.  

Політик навів аналогії  з історії Боснії і Герцеговини та Хорватії. Приблизно в один час, у 1991 році, вони почали рух за незалежність та впроваджували конституційні зміни. Це супроводжувалося загостренням політичної ситуації, протестами і збройними конфліктами на території обох держав. Хорватський парламент пройшов через голосування за особливий статус Сербського краю. Боснія і Герцеговина отримала у 1995 році нову Конституцію, однак, вона виявилася складена таким чином, що приймати будь-які рішення держава не спроможна. Хорватії вдалося зберегти і територіальну цілісність, і унітарність держави, і це сьогодні одна з найбільш успішних країн Європейського союзу.

 SK 4156

«Хочу щоб ми всі звернули увагу на досвід цих країн.  І приймаючи зміни до Конституції визначилися, який сценарій розвитку держави ми обираємо? Боснії чи успішної європейської Хорватії?», - наголосив Дмитро Андрієвський.

«Фракція «Блок Петра Порошенка» в парламенті підтримує ідею децентралізації. Вона була одним з основних пунктів передвиборчої програми, з якою депутати БПП йшли на вибори і перемогли. В цьому напрямку є значна підтримка українського суспільства. Тому всі депутати нашої фракції, більшість з яких мають досвід роботи в місцевих радах, налаштовані на співпрацю і конструктивний діалог, щоб ефективно реалізувати ідею децентралізації», - зазначив Дмитро Андрієвський.

 SK 4069

Депутат запевнив, що як Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства готовий долучитися до усіх процесів обговорення і напрацювань які стосуються децентралізації.

«У нас ще є час. Декілька місяців ми можемо присвятити дискусії у форматі круглих столів, відкритих обговорень по внесенню додаткових пропозиції до Конституційних змін, які зможемо винести на розгляд Конституційного суду і підготуватися до вирішального другого читання», - переконаний Дмитро Андрієвський.

«Зміни до Конституції і прийняття такого важливого документу має бути об’єднуючим і консолідуючим чинником для всіх депутатів парламенту. Бажано б, щоб за такі важливі зміни проголосували не лише триста, а всі чотириста і більше депутатів Верховної Ради», - зазначив політик.

 SK 4094

«Треба вже сьогодні всім разом почати працювати над комплексним пакетом Законів, які будуть невід’ємною частиною конституційних змін. Треба чітко визначати повноваження центральних органів влади і органів місцевого самоврядування, щоб уникнути будь-якої небезпеки. Звертаючись до історичного досвіду, слід зазначити, префекти дійсно повинні існувати, однак принциповим питанням є чітке визначення їхніх повноважень. Йдеться про встановлення певного балансу в умовах зміни повноважень прокуратури, а саме, мова йде про функцію загального нагляду», - відповідаючи на запитання, підкреслив Дмитро Андрієвський.

«Переконливий приклад позитивних наслідків децентралізації демонструє сьогодні столиця. Після внесення змін до законодавства в частині бюджетної децентралізації, Києву вперше за шість років вдалося виконати бюджет міста», - наголосив Дмитро Андрієвський.

Депутат подякував організаторам за  проведення заходу, зазначивши, що така дискусія вкрай важлива і її треба продовжувати.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online