Головна / Новини / Демократичні сили повинні об’єднатись для того, щоб перемагати, - Дмитро Андрієвський

Демократичні сили повинні об’єднатись для того, щоб перемагати, - Дмитро Андрієвський


Rada 07 08 15 1

«Новий закон про вибори до органів місцевого самоврядування, який вже діє, сьогодні дозволяє здійснити повне перезавантаження влади за новими законодавчими правилами. Він передбачає відкриті списки та вибори мерів міст, де більш ніж 90 000 виборців, у два тури. Це буде не тільки юридична, а ще й політична легітимність» - прокоментував у програмі «Позиція» на телеканалі «Рада» підписання Президентом України нового закону щодо виборів до місцевих рад депутат Верховної Ради України від фракції “Блок Петра Порошенка”  Дмитро Андрієвський.

Rada 07 08 15 2

«Значна перевага закону полягає в тому, що, виборець отримує додаткові можливості контролювати депутата. В законі, який вже діє, ми передбачили ефективний механізм відкликання депутатів. Громада має зібрати певну кількість підписів, і є вплив політичної сили, яка приймає остаточне рішення.  Крім того, є чітка прив’язка депутата до політичної сили і конкретної території.  Важливо й те, коли депутат складає повноваження, не потрібно робити перевибори, тому що на його місце автоматично приходить наступний по списку депутат. А це значна економія державних коштів», - наголосив політик.

Дмитро Андрієвський підкреслив необхідність об’єднання демократичних сил задля перемоги на виборах та пригадав позитивний досвід складних виборів 2012 року. 

Rada 07 08 15 3

«Працюючи в опозиції, ми відпрацювали спільний формат з нашими партнерами. Ми погодили єдиного кандидата і підтримали один одного. Нагадаю, тоді в Києві до Верховної Ради всі депутати були обрані від опозиції. Це одна з форм, яка може бути використана під час виборів і зараз: визначається потужна кандидатура, яку підтримують всі демократичні сили.  Друга форма – це об’єднання в потужні серйозні партії.  Давайте подивимося на досвід наших європейських партнерів. В Німеччині у виборах беруть участь 5-6 політичних партій, у Великобританії - 3-4 партії, в США - дві. Люди, з одного боку, мають альтернативу, з іншого - чітке політичне структурування суспільства. Політичні партії несуть повну політичну та адміністративну  відповідальність за дії тих людей, яких вони висувають кандидатами в депутати. Тому я підтримую об’єднання різних політичних сил, в тому числі, партій «Солідарність» і «Удар», в потужні політичні сили європейського зразка» - зазначив Дмитро Андрієвський. 

Rada 07 08 15 4

Депутат переконаний, що в Україні повинен існувати лише десяток серйозних партій з чіткою ідеологією та електоральною базою. «Це дасть нам можливість працювати в політичному форматі європейських традицій. Тоді виборець матиме можливість контролювати депутата і підтримувати, або відмовляти в політичній підтримці тій силі, яка його висунула. Це подвійна відповідальність депутата: перед виборцями і перед політичною силою, яка його обрала. Поєднання такої відповідальності з політичним структуруванням суспільства – це та європейська тенденція, яка має бути реалізована в Україні. І сьогодні для цього ми маємо необхідне законодавче забезпечення”, - підкреслив в ефірі телеканалу "Рада" Дмитро Андрієвський.

Докладніше дивіться на каналі “Рада”

https://www.youtube.com/watch?v=3GjvphHoKDs

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online