Головна / Новини / 400 мільйонів євро Європейський Інвестиційний Банк надасть Україні на розвиток інфраструктурних проектів, - Дмитро Андрієвський

400 мільйонів євро Європейський Інвестиційний Банк надасть Україні на розвиток інфраструктурних проектів, - Дмитро Андрієвський


 

IMG 8291

23 липня 2015 року народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський взяв участь у засідання колегії, яка проводилась Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, з розгляду питання "Про стан виконання Міністерством Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020»".

“Головною подією заходу стало підписання угоди з Європейським Інвестиційним Банком про надання Україні кредиту 400 мільйонів євро на розвиток муніципальної інфраструктури, житлово-комунального господарства. Документом також передбачено проведення необхідних реформ в рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом”, - зазначив Дмитро Андрієвський.

Угоду підписали віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко й віце-президент ЄІБ Ласло Бараняй.

Під час засідання Міністерство звітувало про свою діяльність у сфері житлово-комунального господарства, децентралізації, земельних відносин, євроінтеграції. Зокрема, Геннадій Зубко зазначив, що план заходів в рамках Угоди про асоціацію, виконаний Міністерством на 80%. 

 

IMG 8369

 

«Європейський інвестиційний банк надав Україні безпрецедентні умови залучення найдешевших і найдовших грошей, що надзвичайно важливо в умовах обмежених бюджетних можливостей. Завдяки реалізації цієї Угоди ми можемо змінити якість послуг для населення і модернізувати застарілу інфраструктуру житлово-комунального господарства», – підкреслив Геннадій Зубко.

Загальний період погашення позики по проектам модернізації постачання тепла складає 22 роки, за проектами модернізації постачання води – 30 років. Відсоткова ставка складатиме до 2%.

“Програма передбачає реалізацію проектів у середніх і великих містах із захисту й реконструкції міської інфраструктури. Окрім заміни обладнання, буде проведена модернізація мереж, 80% яких зараз у катастрофічному стані”, - наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Реалізація проектів дозволить відновити зношену муніципальну інфраструктуру, знизити собівартість послуг, підвищити комфортність та якість умов життя українців, поліпшить екологічний стан міст», – підкреслив Геннадій Зубко.

IMG 8436

 

У засіданні колегії взяв участь Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. У своєму виступі він наголосив на важливості посилення процесу проведення реформ Мінрегіоном, організації роз'яснювальної роботи на місцевому рівні з питання добровільного об'єднання громад, посилення контролю за раціональним та законним використанням державних земель в рамках децентралізації. Прем’єр-міністр підкреслив важливість прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації.

За підсумками засідання колегії було ухвалено рішення “Про стан виконання Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020»”, із зазначеними дорученнями структурним підрозділам Мінрегіону і центральним органам виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Віце-прем’єр-міністром України – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online