Головна / Новини / Підсумки роботи ІІ сесії Верховної Ради VIII скликання

Підсумки роботи ІІ сесії Верховної Ради VIII скликання


 

AKUZ4383За 49 днів пленарної роботи парламенту відбулось 67 пленарних засідань на яких  обговорено з прийняттям відповідних рішень 1115 питань. Проведено 6 парламентських слухань. На виконання плану забезпечення реформ було ухвалено низку законопроектів з питань обороноздатності держави, вдосконалення податкової системи та соціального захисту населення. Із 26 законопроектів визначених Президентом України невідкладними, ухвалено в  цілому 21. Направлено на висновок Конституційного суду України Проект змін до Конституції щодо децентралізації влади. Ратифіковано 37 угод.

З початку скликання розглянуто 800 законопроектів, прийнято в цілому 254 закони проти 89 за аналогічний період роботи ВР минулого скликання.  

Впродовж сесії оформлено 288 постанов парламенту.

З числа підписаних і введених в дію на кінець сесії 169 законів, з них: 28 з питань ратифікації міжнародних угод, 120 – про внесення змін до актів чинного законодавства, у новій редакції введено 20 законів. 1 закон  прийнято у рамках ухвалення рішення Президента України. Крім того 44 прийнятих закони перебувають на стадії оформлення чи передані на підпис Президента України. 5 очікують на повторний розгляд з пропозиціями Президента України.

Найбільше законів протягом сесії підготовлено комітетами з законодавчого  забезпечення діяльності правоохоронних органів – 26, з питань національної безпеки і оборони та з питань податкової і митної політики – по 25.

Станом на 16 липня 2015 року в комітетах ВР України перебуває на опрацюванні 1651  законопроект, у тому числі 74 з дорученням до другого та наступних читань.  

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства протягом скликання розглянув 25 законопроектів, зареєстрував 58. 8 - прийнято в цілому. 1 – в першому читанні.

Лідером законотворчої роботи серед фракцій став “Блок Петра Порошенка” – протягом скликання зареєстровано 577 з них розглянуто парламентом 201 проект закону.

Серед найважливіших рішень ухвалених парламентом:

Конституційна реформа, децентралізація та реформа місцевого самоврядування

Направлено до Конституційного Суду для надання висновку зміни до Конституції щодо децентралізації та скасування депутатської недоторканості.

Прийнято закони:

Про засади державної регіональної політики.

Про добровільне об’єднання територіальних громад.

Щодо передачі органам місцевого самоврядування повноважень Держархбудінспекції.

Нова редакція закону про місцеві вибори та призначено дату їх проведення (25 жовтня 2015 року).

Зміцнення обороноздатності держави та забезпечення соціального захисту учасників АТО

Прийнято закони:

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладання обов'язків у особливий період";

Затверджено чисельність Збройних Сил України у кількості, яка не перевищує 250 000 осіб, у тому числі 204 000 військовослужбовців.

Змінами в законодавство передбачено зарахування до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, часу військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України».

Визначено 14 жовтня Днем захисника України.

Внесено зміни до Закону України "Про волонтерську діяльність" щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції.

Внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за постачання неякісного озброєння та іншого матеріального забезпечення для оборонних потреб.

Звільнення від мобілізації батьків дітей-інвалідів.

Звільнення від мобілізації наукових і науково-педагогічних працівників, які мають вчене звання або науковий ступінь і працюють в ВНЗ, наукових установах за основним місцем не менше як 0.75 ставки.

Внесено зміни до Податкового та Митного кодексів щодо створення сприятливих умов для забезпечення виконання контрактів та договорів державного оборонного замовлення.

Збільшено з 12 до 18 місяців термін надання гарантій щодо збереження місця роботи, посади, а також вдосконалити врегулювання порядку надання  компенсації із бюджету середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації для працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Внесено зміни до Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України", яким передбачено розширення переліку правових підстав перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України. Зокрема, такою підставою пропонується вважати надання Україні на її прохання допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН та/або ЄС.

Внесено зміни до Податкового кодексу України яким передбачається звільнити від оподаткування військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців та працівників правоохоронних органів отримані ними у період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції.

Внесено зміни до статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до яких передбачається, що при нарахуванні субсидії споживачу та/або членам його сім'ї, які приймають безпосередню участь у антитерористичній операції та звернулись за призначенням житлової субсидії до сукупного доходу не враховується отримане ними у період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів та військовослужбовцям.

Внесено зміни до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" щодо оздоровлення дітей учасників бойових дій, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.

Внесено зміни до Законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про міліцію» та «Про боротьбу з тероризмом», якими збільшується розмір одноразової грошової допомоги, яка виплачується у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, працівників міліції, а також удосконалюється порядок її призначення і виплати.

Скасовано оподаткування пенсій призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Денонсовані угоди з Російською Федерацією

про транзит через територію України військових формувань Російської Федерації, які тимчасово знаходяться на території Республіки Молдова;

про взаємну охорону секретної інформації;

про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них;

про співробітництво в галузі воєнної розвідки;

про співробітництво у військовій галузі.

Забезпечення співпраці з МВФ

Прийнято закони:

Внесено зміни до Державного бюджету щодо збалансування доходів та видатків, а також щодо збільшення соціальних видатків, зокрема, збільшення на 12 млрд. гривень видатків на субсидії населенню у зв’язку зі збільшенням вартості житлово-комунальних послуг.

Внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних із банком осіб.

Внесено зміни до законодавства щодо пенсійного забезпечення, якими передбачено:

- поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення  страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію (в основному стосується тих хто працював на шкідливому виробництві, а також пілотів, авіадиспетчерів тощо);

- поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;

- пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати.

Внесено зміни до Податкового та Митного кодексів, якими скасовуються гарантії на виплату допомоги в разі смерті чи втрати здоров’я під час виконання обов’язків податківців та митників.

Внесено зміни до Податкового кодексу, якими передбачено збільшення рентної плати за видобуток газу та звільняється благодійна допомога переселенцям (яку надають організації визначені КМУ) від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Внесено зміни до Бюджетного кодексу якими КМУ надається право здійснювати перерозподіл медичної, освітньої та субвенції на підготовку робітничих кадрів.

Зміни до антикорупційного законодавства

- стосовно встановлення економічно-обгрунтованих тарифів

- покращення фінансового стану НАК «Нафтогаз».

Розвиток підприємництва

Прийнято в новій редакції Закон «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», яким передбачається суттєве спрощення дозвільних процедур.

Внесено зміни до Податкового кодексу, яким передбачається спрощення підприємницької діяльності шляхом поширення принципу мовчазної згоди на податкові відносини при взятті рахунка платника податків на облік контролюючими органами та спрощення порядку взяття  рахунків платників податків на облік контролюючими органами;

Скасовано можливість податковим органам подавати необґрунтовані позови до суб’єктів господарювання (скасовані пільги по сплаті держмита контролюючими органами).

Внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів та до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення припинення юридичних осіб шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації).

Заборонено експорт лісу кругляку (необробленої деревини).

Внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким були, зокрема, скасовані вимоги щодо обов’язкового використання підприємцями, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування якщо їх дохід не перевищує 1 млн. грн. Крім цього, було заборонено вимагати посвідчення особи для купівлі-продажу іноземної валюти.

Соціальний захист

Повернуто виплату наукових пенсій працюючим викладачам вузів.

Скасовано заборону на призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають у власності паї.

Внесено змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо спрощення порядку надання субсидій для непрацездатних громадян)».

Прийнято зміни до законів України які дають можливість громадянам, яким установлена інвалідність та які не мають права на призначення пенсії чи державних соціальних допомог, отримати довідку, на підставі якої вони користуватимуться пільгами, передбаченими чинним законодавством України.

Внесено зміни до Державного бюджету щодо збільшення видатків на матеріальне забезпечення збройних сил та безкоштовне забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл.

Міжнародне співробітництво

Ратифіковано:

Фінансову угоду, яка передбачає, що Європейський інвестиційний банк надасть Україні кредит у розмірі 200 млн. євро на реалізацію Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Меморандум про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Фінансовим агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда 800 мільйонів євро).

Фінансову угоду (Проект "Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації") між Україною та Європейським інвестиційним банком;

Угоду (у формі обміну нотами) між Україною та Європейським Союзом про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво;

Фінансову угоду (Газопровід Уренгой - Помари - Ужгород (Проект "Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород") між Україною та Європейським інвестиційним банком;

Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу Горизонт 2020 - Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020);

Меморандум про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина стосовно незв'язаного фінансового кредиту загальним розміром 500 млн євро.

Реформування ЖКГ

Прийнято Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким надано право громадянам самостійно обирати виконавців послуг з утримання будинку навіть без створення ОСББ. При цьому, з ЖЕКом чи іншої організацією, яка надає послуги з утримання будинку угода буде укладатися лише на рік і в разі претензій громадян щодо якості обслуговування буде розірвана.

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо повернення об’єднанням  співвласників багатоквартирних будинків, асоціацій власників житлових будинків, житлово-будівельних кооперативів статусу неприбуткових організацій.

Створено умови для масштабної енергомодернізації шляхом запровадження енергосервісних договорів, що дозволить зменшити енергоспоживання за рахунок коштів інвесторів.

Ухвалено за основу внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", співавтором якого є Д.Андрієвський, який передбачає необхідність звітування ЖЕКами за використання коштів громадян та виконані роботи.

Реформування судової та правоохоронної систем

Прийнято закони:

- Про забезпечення права на справедливий суд.

- Внесено зміни до законів необхідні для функціонування Антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури.

- Про органи внутрішніх справ.

- Про поліцію.

- Про муніципальну варту.

- Запровадження автоматичну фіксацію порушень дорожнього руху.

Прозора влада

З метою розширення можливостей реалізації права громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування із застосуванням ефективних новітніх методів, зокрема шляхом електронної петиції та електронного звернення внесено зміни до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції яким передбачається впровадити механізм подання індивідуальних та колективних звернень в електронній формі, а також передбачити особливу форму електронного звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування – електронну петицію.

Відкриті реєстри нерухомості та транспортних засобів.

Також, прийнято закон, яким передбачається, що якщо чиновник чи члени його сім'ї є бенефеціарними власниками (контролюють) якогось майна, то вони муситимуть його вказувати у деклараціях.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online