Головна / Новини / Децентралізація, місцеві вибори за новим законом, важливі соціальні і оборонні законопроекти – у підсумку роботи парламенту - Дмитро Андрієвський

Децентралізація, місцеві вибори за новим законом, важливі соціальні і оборонні законопроекти – у підсумку роботи парламенту - Дмитро Андрієвський


 

AKUZ6047

«Пленарний тиждень 13-17 липня 2015 року видався вкрай напруженим, проте результативним. Парламент ухвалив доленосні рішення, за якими житиме і розвиватиметься найближчим часом країна. Український парламент зробив рішучий крок вперед, продемонструвавши державницьку позицію і здатність ефективно працювати», - зазначив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.  

Політик наголосив, що серед найважливіших рішень Верховної Ради, стало направлення до Конституційного Суду для проведення експертизи законопроекту щодо змін до Конституції України стосовно децентралізації.

AKUZ6464

«Парламент здійснив важливий і необхідний крок до децентралізації влади. Метою змін до Конституції є забезпечення спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні, враховуючи принципи субсидіарності, що відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування», - підкреслив Дмитро Андрієвський.

«Ми, як і обіцяли, коли йшли на вибори, нарешті позбулися ганебної норми про недоторканість, і в першому читанні ухвалили зміни до Конституції України щодо скасування депутатської недоторканості», - підкреслив Дмитро Андрієвський.

AKUZ0724

«Верховна Рада призначила чергові місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня 2015 року, та ухвалила нові правила проведення місцевих виборів. Вибори за відкритими списками – це прогресивний крок вперед», - переконаний народний депутат.

Ухвалено Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysian Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року.

Внесено зміни до Державного бюджету щодо збільшення видатків на матеріальне забезпечення збройних сил. Внесено зміни до Законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про міліцію» та «Про боротьбу з тероризмом», якими збільшується розмір одноразової грошової допомоги, яка виплачується у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, працівників міліції, а також удосконалюється порядок її призначення і виплати.

AKUZ9696

Внесено зміни до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" щодо оздоровлення дітей учасників бойових дій, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.

Скасовано оподаткування пенсій призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

AKUZ5951

Внесено зміни до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції, яким передбачається відкриття реєстрів власності нерухомості та автотранспортних засобів. Крім того, чиновник або члени його сім'ї, які є бенефеціарними власниками якогось майна, то вони повинні його вказувати у деклараціях.

Прийнято пакет законопроектів щодо забезпечення співпраці з МВФ, а саме зміни до антикорупційного законодавства, стосовно встановлення економічно-обгрунтованих тарифів та покращення фінансового стану НАК «Нафтогаз».

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків.

Запроваджено автоматичну фіксацію порушень дорожнього руху.

AKUZ0498

Ратифіковано:

Фінансову угоду (Проект "Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації") між Україною та Європейським інвестиційним банком;

Угоду (у формі обміну нотами) між Україною та Європейським Союзом про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво;

Фінансову угоду (Газопровід Уренгой - Помари - Ужгород (Проект "Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород") між Україною та Європейським інвестиційним банком;

Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу Горизонт 2020 - Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020);

Меморандум про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина стосовно незв'язаного фінансового кредиту загальним розміром 500 млн євро.

Парламентом прийнято за основу зміни до законодавства щодо спрощення реєстрації нерухомості, а також юридичних осіб.

Парламент подбав і про освіту дітей. Внесено зміни до Держаного бюджету та передбачено безкоштовне забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл.

AKUZ5920

«Верховна Рада також прийняла за основу важливий законопроект, який ми розробили спільно з моїм колегою по фракції Олексієм Гончаренко, про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", який передбачає необхідність звітування ЖЕКів за використання коштів громадян та виконані роботи», - підкреслив, підводячи підсумки пленарного тижня Дмитро Андрієвський.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online