Головна / Новини / В Києві треба більше повноважень і грошей віддавати на рівень районів, - Дмитро Андрієвський

В Києві треба більше повноважень і грошей віддавати на рівень районів, - Дмитро Андрієвський


 

Rada 24 06 15 2

“Зміни до Конституції стосовно децентралізації країні дуже потрібні. І ми чекаємо поки цей законопроект потрапить до Верховної Ради. Нам треба проголосувати його протягом найближчої сесії 226 голосів і направити до Конституційного суду, а вже восени голосувати конституційною більшістю понад 300 голосів”, - зазначив в ефірі каналу “Рада” народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитро Андрієвський.

Ведуча програми “Позиція” нагадала, що готовий проект змін до Конституції щодо децентралізації був презентований Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом на засіданні Венеціанської комісії в Італії, і наступного тижня його має розглядати Верховна Рада вже з урахуванням висновків комісії. 

“В основі децентралізації лежить прагнення створити громаду, яка буде спроможна надавати базові послуги громадянам на відповідній території. Йдеться, в першу чергу, про первинну медицину, питання охорони  громадського порядку, охорони здоров’я. Це повинно відбуватись на підставі додаткових повноважень, фінансових ресурсів і відповідного контролю”, - підкреслив народний депутат.

rada 24 06 15 1

Що ж до запитання журналіста стосовно того, як зміниться столиця в контексті децентралізації, політик підкреслив, що в Києві більш ніж 20 мільярдів бюджет міста, але також постає питаннями децентралізації.

“Сьогодні жоден з районів міста Києва немає свого бюджету, немає  програми соціально-економічного розвитку, немає відповідних рад. Тому є дискусії, як повинна розвиватися столиця. Як депутат мажоритарник, обраний від Солом’янського району, вважаю, що на місцях,  на рівні району,  люди набагато краще розуміються, де і яку дорогу побудувати, яке подвір’я заасфальтувати, де поставити дитячий майданчик, а де розбити сквер. Тому, в Києві також повинна відбуватися децентралізація”, - наголосив в ефірі програми “Позиція” на телеканалі “Рада” Дмитро Андрієвський.

Політик переконаний, що на рівні міста потрібно займатися принциповими питаннями стратегічного розвитку, будівництва магістральних доріг, мостів, метрополітену, а щодо інших питань, треба більше повноважень і відповідно грошей віддавати на рівень районів. 

Докладніше дивіться у програмі “Позиція” на телеканалі “Рада”

https://www.youtube.com/watch?v=b43khahtiWc

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online