Головна / Новини / Парламент ухвалив у першому читанні новий закон про місцеві вибори і ще ряд важливих законопроектів , - Дмитро Андрієвський

Парламент ухвалив у першому читанні новий закон про місцеві вибори і ще ряд важливих законопроектів , - Дмитро Андрієвський


AKUZ1244

«Пленарний тиждень 15-18 червня був напруженим проте ефективним. Попри намагання створити напруження довкола кадрових питань, переконання скептиків щодо неспроможності парламенту на рішучі кроки і зміну виборчої системи, - Верховна Рада  ухвалила новий закон про місцеві вибори і ще ряд важливих для країни законопроектів», - зазначив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 9278“Серед головних досягнень роботи парламенту стало прийняття за основу законопроекту «Про місцеві вибори». Над цим законопроектом працювла вся наша фракція, і більшість авторів законопроекту є саме депутати від фракції “Блок Петра Порошенка”. Дуже важливо, що депутати змогли об’єднатись заради того, щоб у будь-якому випадку змінити стару виборчу систему. Адже таким було зобов’язання всіх політичних сил і Президента України”, - наголосив Дмитро Андрієвський.

Політик підкреслив, що ухвалений законопроект достатньо простий, зрозумілий і дає можливість не просто механічно змінити систему, а дійсно, на якісно новому рівні провести місцеві вибори. 

AKUZ1247

“Сутність нового закону полягає в тому, що голосування відбуватиметься за відкритими списками. Виборець повинен знати в обличчя свого депутата. Депутат має постійно звітувати перед громадою, працювати з громадою і відчувати чим вона живе. Вибори за відкритими списками передбачають структурування суспільства за політичними уподобаннями і відповідальність політичних партій. З іншого боку, виборець буде обирати не просто партію, а конкретного кандидата”, - зазначив Дмитро Андрієвський. 

Підсумовуючи тижневу роботу парламенту, політик підкреслив, що було ратифіковано Меморандум про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда 800 мільйонів євро.

Також внесено зміни до Податкового кодексу України, яким передбачається звільнити від оподаткування військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, отримані ними у період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції.

AKUZ1286

Прийнято у першому читанні зміни до статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до яких передбачається, що при нарахуванні субсидії споживачу та/або членам його сім'ї, які беруть безпосередню участь у антитерористичній операції та звернулись за призначенням житлової субсидії до сукупного доходу не враховується отримане ними у період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів та військовослужбовцям.

З метою підвищення соціальних гарантій найбільш незахищених верств населення прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо спрощення порядку надання субсидій для непрацездатних громадян)».

Прийнято за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення».

З метою забезпечення прозорості діяльності народних депутатів та запобігання не персональному голосуванню прийнято у  першому читанні законопроекти:

- «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України»;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування)».

Депутати також заслухали звіт Кабінету Міністрів про виконання Державного бюджету на 2014 рік і направили на доопрацювання проект Постанови «Про основні напрями бюджетної політики на 2016 рік» у зв’язку з відсутністю конкретних напрямів та показників, спрямованих на забезпечення економічного зростання та покращення соціальних стандартів.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online