Головна / Новини / Дмитро Андрієвський надав допомогу бійцю 95-ї аеромобільної бригади, який після реабілітації й протезування вже повернувся на службу

Дмитро Андрієвський надав допомогу бійцю 95-ї аеромобільної бригади, який після реабілітації й протезування вже повернувся на службу


Разом з волонтерами народний депутат Дмитро Андрієвський допоміг пораненому бійцю Юрію Весельському, який втратив ногу, повернутися до повноцінного життя й стати на ноги. 

AKUZ1039

Ще в липні 2014 року поранений в АТО десантник 95-ї житомирської аеромобільної бригади Юрій Весельський лише сподівався на те, що, можливо, буде ходити. Сьогодні він вже впевнено стоїть на ногах і повертається на службу.

AKUZ1104

22 червня 2014 року БТР Юрія потрапив під обстріл. Удар снаряду прийшовся по ногах Юрія і командира. 20-ти річний боєць зорієнтувався і вивів БТР з лінії вогню, врятувавши весь екіпаж.  Після поранення праву ногу  йому ампутували, а за ліву лікарям довелося боротися. Потім треба було пройти дороговартісну висококваліфіковану реабілітацію закордоном, щоб відновити ліву ногу і зробити протезування. На це необхідно було зібрати понад 100 тисяч євро.

http://gazeta.ua/articles/help/_urij-veselskij-z-perebitimi-nogami-viviv-btr-zpid-obstrilu/571114

До рятування молодого бійця долучилися журналісти і волонтери. Суттєву допомогу надав і народний депутат України Дмитро Андрієвський.

https://www.youtube.com/watch?v=rlOQ-xgPmvg

 

 

Veselskyi 2

Під час регулярних поїздок в зону АТО, Дмитро Андрієвський познайомився з бійцями 4-ї роти 95-ї житомирської аеромобільної бригади. Відтоді, разом зі своїми друзями й колегами, постійно надає допомогу бійцям.

Дізнавшись про трагедію Юрія, він швидко відгукнувся й надав необхідну допомогу. І вже в лютому 2015 року, разом з рідними й побратимами Юрія, зустрічав його в аеропорту Жуляни після повернення з піврічної реабілітації в Італії.

 

Veselskyi 1

 

Наказом Президента України двадцятирічний герой – солдат Юрій Весельський нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Сьогодні Юрій сповнений сил, бадьорий духом і з впевненістю готовий продовжити нести військову службу як інструктор, а крім того, братиме активну участь у роботі по забезпеченню соціальної й психологічної реабілітації поранених бійців. Він вже пройшов рік навчання на заочному відділенні Військового інституту Національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Планує продовжити навчання і бути корисним своїй державі. 

AKUZ1097

 

“З одного боку я хочу повернутися на службу, з іншого - треба дивитись по можливостям, щоб я міг приносити користь. Якщо йти інструктором, то користь якась буде. У нас як раз створили учбовий центр, там я і планую працювати. Дуже важливо, щоб створювались і діяли громадські організації, об’єднання, які допомагатимуть постраждалим бійцям. Сьогодні дійсно мало людей, які допомагають. Потрібна адаптація по всім питанням: по соціальним, психологічним. Планую також бути зв’язуючи ланцюгом між Міністерством молоді і спорту й хлопцями, займатися соціальною роботою. Зараз з’явилося багато нових можливостей, ініціатив, але не вистачає комунікаторів, зв’язку між бійцями й міністерствами, або їхніми відділами. Такою роботою я планую займатися”, - розповів під час прогулянки з Дмитром Андрієвським парком військового шпиталю Юрій Весесльський. 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online