Головна / Новини / 8 травня Україна вперше разом з Європою відзначає День пам’яті та примирення, - Дмитро Андрієвський

8 травня Україна вперше разом з Європою відзначає День пам’яті та примирення, - Дмитро Андрієвський


AKUZ7878

“Сьогодні, 8 травня, разом з Європою та світом українці схиляють голови перед пам'яттю всіх жертв Другої світової війни. Цю дату наша держава офіційно відзначає вперше та приєднується до європейської традиції святкування 8 та 9 травня Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом. Нині, як ніколи важлива консолідація і єдність європейських країн і всього  цивілізованого світу довкола найважливіших людських цінностей і долі України”, - зазначив народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитро Андрієвський.

AKUZ8004

У Верховній Раді України відбулось урочисте засідання, присвячене 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, місцю та ролі Українського народу у Другій світовій війні.

AKUZ8080

 

Місця народних депутатів у сесійній залі в цей день зайняли ветерани Другої світової війти та учасники АТО. Із трибуни парламенту виступили Президент України Петро Порошенко, Герой України Ігор Юхновський та Герой України, учасник АТО Володимир Гринюк.

Почесними гостями засідання також були Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк та увесь склад Кабінету міністрів, екс-президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко, Генеральний прокурор України Віктор Шокін, судді, дипломати, представники духовенства, громадських організацій та ЗМІ.

 

AKUZ7926

 

Президент України Петро Порошенко розпочав свій виступ з історії 97-річного ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Залужного, чий внук загинув в АТО. Глава держави оголосив хвилину мовчання за загиблими в Другій світовій та у Вітчизняній війні 2014-2015 років.

«Урочистості цих днів дозволяють нам як ніколи глибоко осягнути минуле, оцінити його вплив на сьогодення, зробити правильні висновки на майбутнє. Ми добре засвоїли ці суворі уроки історії», - зазначив П.Порошенко.

 

AKUZ8129

Президент України також підкреслив, що питання війни і миру – гострі та актуальні сьогодні як ніколи. І найважливіше, що українці готові зі зброєю в руках захищати свою рідну землю.

AKUZ8467

 

«Не маю сумніву, що ми переможемо, як перемогли 70 років тому наші діди і прадіди. Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!», - завершив свій виступ глава держави.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online