Нам вдалося вдвічі зменшити нормативи споживання природного газу для населення у разі відсутності лічильника, - Дмитро Андрієвський
30 квітня в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбулося чергове засідання Робочої групи з розгляду питання щодо обґрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги на якому обговорювалось питання обґрунтованості тарифів на газ та електроенергію.
«Ми сьогодні розглядали питання газу, адже воно є базовим для всього тарифоутворення. І побачили тут достатньо серйозні резерви. Результатом нашої роботи й першим важливим кроком вже стало ухвалення Урядом постанови, якою зменшено нормативи споживання природного газу (в разі відсутності лічильника) з 6 до 3 м. куб. на 1 людину (тобто замість 42 грн з людини сплачуватиметься 21 грн). Це вдвічі менше. За цими нормативами рахунки за газ мали сплачувати близько 2 млн. киян, а в межах країни значно більше громадян”, - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський
Політик переконаний, що таке рішення має стимулювати газопостачальні компанії ставити лічильники.
«Головні наші вимоги, щоб послуга за якістю і за кількістю була облікована. На електроенергію є лічильник, тож обов'язково має бути лічильник на тепло і на газ. Людина повинна бачити, яким чином і за що вона сплачує», - наголосив народний депутат.
Відкриваюче засідання Робочої групи, Дмитро Андрієвський зазначив, що незважаючи на неодноразові вимоги депутатів, органи виконавчої влади та підприємства монополісти не надали вчасно необхідну для розгляду інформацію. Політик підкреслив, що небажання відповідальних осіб співпрацювати, й відвертий саботаж рішення Верховної Ради, може поставити під питання доцільність перебування цих осіб на своїх посадах.
Під час засідання Робочої групи основна увага була приділена з’ясуванню реального балансу природного газу в Україні, і тому, яку частку в ньому становить газ власного видобутку. Депутати заслухали інформацію керівництва Нафтогазу, Нацкомісії та, враховуючи недостатність наданої інформації, сформулювали перелік питань щодо наступного засідання.
Проведення наступного засідання заплановане на 6-7 травня.