Головна / Новини / Будь-яка реформа починається з потужного суспільного запиту, - Дмитро Андрієвський

Будь-яка реформа починається з потужного суспільного запиту, - Дмитро Андрієвський


 

AKUZ0646

29 квітня в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства під головуванням Першого заступника Голови Комітету Дмитра Андрієвського відбувся круглий стіл на тему: «Проблемні питання реєстрації прав власності на об’єкти будівництва та шляхи їх законодавчого вирішення».

В засіданні взяли участь: народні депутати Сергій Соболєв, Ігор Гринів, Микола Величкович, Руслан Сидорович, Денис Силантьєв, Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Ігор Ніконов, представники профільних департаментів КМДА, члени ради директорів Конфедерації будівельників України, експерти ГО “ Міжнародний центр реформ”, члени асоціацій нотаріусів, експерти з нерухомості, представники забудовників, інвесторів інші. Загалом понад 50 осіб взяло участь в обговоренні теми.

AKUZ0599

«Ситуація, яка складається на даний час з реєстрацію нерухомості є незадовільною. До народних депутатів надходять численні звернення щодо необґрунтованих відмов в реєстрації об’єктів нерухомості, вимагання хабарів. З цією проблемою стикаються як забудовники так і прості громадяни. На жаль, спроби реформування не дали позитивного результату, а призвели тільки до зростання черг та збільшення сум хабарів. Запровадження бек та фронт офісів також не стало вирішенням проблеми. Але будь-яка реформа починається з потужного суспільного запиту і такий запит у нас сьогодні є”, - зазначив народний депутат Дмитро Андрієвський. 

AKUZ0825

Під час дискусії представники забудовників і громадськості скаржилися на черги і корупцію у сфері реєстрації нерухомого майна. Представники бізнесу підкреслили, що неодноразово зверталися до Міністерства юстиції з проханням упорядкувати ситуацію, але марно. Жодних кроків для врегулювання цього питання зроблено не було. В пошуках ефективного вирішення болючої проблеми представники громадських організацій, професійних асоціацій та бізнесу звернулися до народних депутатів, зокрема профільного комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. 

Президент Нотаріальної палати України Наталія Василина зазначила, що сьогодні в Україні працюють 7 000 нотаріусів,  саме вони можуть виконувати функцію реєстратора об’єкта нерухомості. Адже це особа з певними делегованими державою повноваженнями, яка зацікавлена лише в законності здійснення процесу реєстрації.

AKUZ0770

Грузинський експерт ГО “Міжнародний центр реформ” Ебонаідзе Джаба підтримав пропозицію професійної спільноти і зазначив, що передача функцій реєстратора нерухомого майна нотаріусам вирішить проблему корупції у цій сфері.

“Ми розпочали дуже важливу роботу. Шкода, що Міністерство юстиції проігнорувало цей захід, але ми докладемо зусиль, щоб знайти ефективні шляхи законодавчого врегулювання проблеми реєстрації нерухомого майна і подолати корупцію у цій сфері”, - підкреслив Дмитро Андрієвський.

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online