Головна / Новини / Разом з Єврокомісією ми вдосконалили законопроект щодо енергоефективності будівель, - Дмитро Андрієвський

Разом з Єврокомісією ми вдосконалили законопроект щодо енергоефективності будівель, - Дмитро Андрієвський


AKUZ7248

24 березня в Комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства відбулася зустріч керівництва Комітету з представниками Європейської комісії щодо вдосконалення законодавства з питань енергозбереження.

AKUZ7358

«Основною темою нашої зустрічі було обговорення шляхів вдосконалення законопроекту "Про енергетичну ефективність будівель", направленого Верховною Радою на доопрацювання до Комітету. Основним положенням законопроекту поданого Урядом, було запровадження обов’язкової сертифікації та паспортизації всіх будівель, а також питання відсутності ефективної системи підтримки впровадження населенням енергозберігаючих технологій», - зазначив народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

 

Народні депутати Дмитро Андрієвський та Альона Бабак презентували європейським фахівцям нову концепцію законопроекту, в якому передбачається, що сертифікація здійснюється лише добровільно, а в разі продажу нерухомості лише на вимогу покупця. На думку народних депутатів це дозволить зняти ризики створення в цій сфері корупційних схем.

AKUZ7262

"Ми не можемо нікого примушувати отримувати будь-які сертифікати, це може призвести до формального надання довідок за гроші. Люди мають самі зрозуміти необхідність обстеження будівель з метою визначення заходів, які забезпечать оптимізацію споживання енергетичних ресурсів та зменшення платежів за них», - підкреслив Дмитро Андрієвський.

Представники Єврокомісії погодились з позицією Комітету та висловили ряд пропозицій що базуються на досвіді європейських країн.

Обидві сторони погодились, що найкращим стимулом до реалізації заходів з енергоефективності є усвідомлення власників житла необхідності економії  коштів та збільшення вартості їх нерухомості.

Представниками Комітету та Євроекомісії було обговорено також ряд інших напрямів щодо розвитку законодавства у сфері енергозбереження.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online