Головна / Новини / Парламент повернув ОСББ і ЖБК статус неприбуткових організацій

Парламент повернув ОСББ і ЖБК статус неприбуткових організацій


 

AKUZ6255

Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій. Зміни стосуються об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, асоціацій власників житлових будинків, житлово-будівельних кооперативів, яким повертається статус неприбуткових організацій. Співавтором законопроекту  виступив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудуванні і житлово-комунального господарства, народний депутат України від фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитро Андрієвський. 

AKUZ6215

“Законопроект дозволить не сплачувати ОСББ і ЖБК податки з внесків громадян на утримання будинків та прибудинкових територій, а це убезпечить громадян від додаткових витрат і подорожчання житлово-комунальних послуг, пов’язаних з оподаткуванням цих організацій”, - зазначив Дмитро Андрієвський.

AKUZ6354

 

Політик наголосив, що поширення на ОСББ і ЖБК загальної системи податкової звітності, яка абсолютно не враховує їхній дійсний статус як неприбуткових членських організацій і не відповідає суті їхньої діяльності, паралізує роботу органів ОСББ і ЖБК, що призведе до масового звільнення  з посад голів правлінь (більшість з яких виконують обов’язки на громадських засадах), до штрафів за неподання звітності чи неправильне її складання.

“Ухваливши цей законопроект, ми змогли відвернути загрозу колапсу в усіх ОСББ і ЖБК країни”, - переконаний Дмитро Андрієвський.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online