Головна / Новини / Парламент підтримав Указ Президента про часткову мобілізацію і ухвалив закон про справедливе судочинство

Парламент підтримав Указ Президента про часткову мобілізацію і ухвалив закон про справедливе судочинство


AKUZ3788

«Серед найважливіших законів, які протягом сесійного тижня (13-15 січня) ухвалила Верховна Рада – закони, присвячені проведенню АТО. Головне – це підтримка Указу Президента про часткову мобілізацію. Сьогодні нам треба готувати зміну для тих, хто з травня, червня ще минулого року несе службу в лавах Збройних Сил і перебуває в зоні АТО. Необхідно створювати нові можливості для нашої армії», - зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Указом передбачено оголосити та провести протягом 2015 року часткову мобілізацію у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом та провести у період з 18 березня по 1 травня 2015 року звільнення в запас (демобілізацію) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 "Про часткову мобілізацію".

 SK 4694

Політик також підкреслив, що з урахуванням пропозицій Президента прийнято важливий Закон «Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств – виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси», яким встановлюється мораторій на стягнення майна громадян в зоні проведення АТО за борги за житлово-комунальні послуги.

Про це Дмитро Андрієвський повідомив журналістам телеканалу «Інтер».

http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2015/01/14/1011107.html

 «Надзвичайно важливим кроком парламенту стало прийняття законів про справедливе судочинство. «Про забезпечення права на справедливий суд» та «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", якими передбачається удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів. Це ті закони, ухвалення яких було передбачено коаліційною угодою. Крім того, прийнято законопроект щодо невідворотності покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції», - наголосив Дмитро Андрієвський.

 SK 4763

Верховна Рада ухвалила законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», яким передбачається спрощення дозвільних процедур у будівництві та передачі частини повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції органам місцевого самоврядування; «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким зокрема передбачається надання права громадянам визначати спосіб управління багатоквартирним будинком без створення ОСББ (рішення щодо способу управління будинку може прийматися загальними зборами мешканців будинку).

«Парламент ухвалив законопроект який надає можливості виходу на пенсію жінок у 55 років за умови наявності страхового стажу понад 30 років, в разі їх звільнення з роботи та зменшення пенсії на 0,5% за кожний місяць недопрацьований до пенсійного віку», - зазначив Дмитро Андрієвський.

 

Kyiv 1

 Більш докладно, про підсумки пленарного тижня Верховної Ради, Дмитро Андрієвський розповів в ефірі програми «Столиця» на ТРК «Київ».

https://www.youtube.com/watch?v=E46mFWv0zEw#t=18

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online