Головна / Новини / Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2015 рік

Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2015 рік


 

 SK 1240

«Під час пленарного засідання 28 грудня, яке тривало 16 годин, Верховна Рада ухвалила найважливіший для країни документ на наступний рік - Державний бюджет 2015. Також парламент ухвалив ряд важливих законів, які повинні забезпечити баланс доходів та видатків», - зазначив народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Дмитро Андрієвський.  

Політик підкреслив, що прийняття цього пакету законів супроводжували непрості дискусії, особливо щодо планів Уряду стосовно суттєвого скорочення видатків. Під час розгляду урядових пропозицій депутатам вдалось зберегти фінансування освіти, залишити вчителям всі надбавки та виплати, зберегти пільги дітям-інвалідам.

20141228- SK 9228

 

«Для Києва ми відстояли  додатково 15 % податку на доходи фізичних осіб, які залишатимуться у бюджеті столиці. Замість запланованих 25%, в бюджеті залишатиметься 40 %. Крім цього, новою редакцією бюджетного кодексу передбачено ще додатково майже 30 джерел наповнення міського бюджету, зокрема: 10% від податку на прибуток підприємств, акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу тощо», - підкреслив народний депутат.

За різними трансфертами та субвенціями до бюджету Києва з Державного бюджету буде перераховано 8 млрд. 122 млн. грн, що має забезпечити належний рівень фінансування освіти, охорони здоров’я та інших соціальних видатків.

 

 SK 0991

З одного мільярду гривень, запланованих на капітальні видатки в цьому році буде виділено 124 млн. грн на фінансування підготовчих робіт на проект з реконструкції Бортницької станції аерації. Фінансування Урядом зазначених робіт є умовою надання Урядом Японії 1 млрд. 100 млн. доларів кредиту (відсоткова ставка 0,1% річних, відстрочка виплат на 10 років, термін погашення 30 років). Враховуючи, критичний стан в якому знаходиться Бортницька станція аерації, небезпеку техногенної катастрофи, яка фактично зробить зоною екологічної катастрофи всі території нижче по течії Дніпра, реалізація цього проекту є вкрай необхідною.

 

Парламент суттєво зменшив видатки на пільги посадовим особам органів державної влади. Також,  було враховано думку, що в умовах економічної кризи не можна погіршувати соціальний захист найбільш вразливих верств населення, тому більшість пільг не скасовується, а залежатиме від наповнення місцевих бюджетів.

20141228- SK 9603

Дмитро Андрієвський зазначив, що при ухваленні змін до Податкового кодексу були вилучені всі положення щодо посилення податкового тиску на малий та середній бізнес, натомість було збільшено оподаткування нафто та газо видобування, видобутку інших корисних копалин, акцизний збір з алкоголю. Були також запропоновані зміни, які мають стати на заваді ухиленню від сплати податків великими компаніями.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online