Головна / Новини / Підсумки пленарного тижня 1-4 липня 2014 року

Підсумки пленарного тижня 1-4 липня 2014 року


 SK 7387

«Важливим кроком в напрямку європейського розвитку вітчизняної освіти стало прийняття Верховною Радою нової редакції закону про вищу освіту. Виші отримали більше свободи. Новий закон гарантує фінансову автономію університетам – знімає деякі мита та податки, легалізує фонди сталого розвитку, – це світова практика. Закон розширює автономію університетів та надає громадськості більше важелів для контролю за його діяльністю. Крім цього, парламент встановив, що у всіх вишах має діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вишами. Буде також запроваджено Національне агентство з якості вищої освіти, незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти. У такий спосіб, з часом, саме якість стане основною складовою конкуренції між університетами», – зазначив народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Андрієвський.

 SK 7312

Політик підкреслив, що прийнято закон «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо освітніх гарантій для студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів та педагогічних, науково-педагогічних працівників на період проходження ними військової служби у зв’язку із мобілізацією». Закон передбачає: збереження місця навчання; збереження додаткових видів соціального і матеріального забезпечення; надання права на відстрочку для складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах на період проходження військової служби; збереження місця роботи, посади і попередній середній заробіток педагогічному чи науково-педагогічному працівнику; зменшення розміру плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або за надання додаткових освітніх послуг для осіб, які перервали навчання у навчальних закладах у зв’язку із їх призовом під час мобілізації з урахуванням перерваного та оплаченого строку навчання.

 SK 7561

«Парламент вніс зміни до деяких законів України щодо упередження (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи. Передбачається створити ефективні механізми забезпечення стабільності банківської системи під час кризових явищ та запобігання погіршенню ситуації на грошово-кредитному ринку; розширити механізми виведення неплатоспроможних банків з ринку; змінити процедури, що здійснюються при ліквідації банків з метою прискорення реалізації ліквідаційної маси; удосконалити механізми отримання фінансової допомоги Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для забезпечення своєчасного отримання ним довгострокових ресурсів для відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків», – наголосив Дмитро Андрієвський.

Депутат звернув особливу увагу на те, що парламент ухвалив у першому читанні законопроект «Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну валюту України – гривню» та відповідні зміни до Податкового кодексу.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online