Головна / Новини / Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про вищу освіту

Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про вищу освіту


 SK 7274

«Сьогодні Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про вищу освіту. За цей законопроект проголосували 276 депутатів. Відповідно до закону, прийом на навчання здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням середнього балу документа про повну середню освіту. Рада також визначила, що навчання у всіх вишах здійснюється державною мовою. Однак виш має право приймати рішення про викладання однієї або декількох дисциплін англійською або інших іноземних мовах, за умови забезпечення знань з відповідної дисципліни також і державною мовою», – зазначив народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Андрієвський.
 SK 7288Депутат підкреслив, що відповідно до нового закону встановлено п'ять наукових ступенів, підготовку яких здійснюють вищі навчальні заклади: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук. Таким чином, скасовано ступінь кандидата наук. Нововведенням закону також є ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів. Тепер вищі навчальні заклади будуть ділитися на три рівні: 1) університети, 2) академії, інститути; 3) коледжі. Скасовується норма про відпрацювання трьох років для студентів вишів, що навчалися за рахунок державного або місцевого бюджетів.

 SK 7387

«Важливо, що відтепер виші отримали більше свободи. Новий закон гарантує фінансову автономію університетам – знімає деякі мита та податки, легалізує фонди сталого розвитку,  - це світова практика. Закон розширює автономію університетів та надає громадськості більше важелів для контролю за його діяльністю. Крім цього, парламент встановив, що у всіх вишах має діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вишами. Буде також запроваджено Національне агентство з якості вищої освіти, незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти. У такий спосіб, з часом, саме якість стане основною складовою конкуренції між університетами», – наголосив Дмитро Андрієвський.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online