Головна / Новини / Ми вимагаємо відсторонення керівника генштабу і розслідування знищення ІЛ-76 в Луганську, - Дмитро Андрієвський

Ми вимагаємо відсторонення керівника генштабу і розслідування знищення ІЛ-76 в Луганську, - Дмитро Андрієвський


 SK 0941

«В ЗМІ сьогодні справедливо обговорюється думка про те, що при плануванні оперативних заходів АТО розглядалася інформація наших розвідувальних органів про наявність сепаратистів, їх значних сил і засобів протиповітряної оборони. Практично всі учасники наради однозначно висловилися про неприпустимість використання військово-транспортної авіації для доставлення військовослужбовців і обладнання в зону АТО. При цьому було ухвалене злочинне рішення, і три борти ІЛ-76 були направлені на фактично незахищений аеропорт. Сьогодні ми в обов’язковому порядку ініціюємо створення робочої групи, слідчої комісії Верховної Ради, щоб розібратися: хто і яким чином віддавав наказ при плануванні операції, без врахування важливих ризиків, про які ми застерігали”, - зазначив під час брифінгу членів міжфракційного об’єднання «Ветерани Афганістану за майбутнє» у Верховній Раді народний депутат України Дмитро Андрієвський.

Стосовно трагедії в Луганську й проведення АТО, депутати вважають необхідним прийняти жорсткі міри. Вони звернулися до Президента з вимогами: відсторонити начальника генштабу Збройних сил генерал-лейтенанта Ю. Куцина та створити слідчу комісію Верховної Ради щодо загибелі українських солдат на Сході, у тому числі – нещодавньої трагедії в Луганську. Завдання слідчої комісії – знайти та притягнути до кримінальної відповідальності винних у загибелі солдат та розслідувати факт можливої диверсійної змови.

 SK 0885

Сьогодні група депутатів, члени міжфракційного об’єднання «Ветерани Афганістану за майбутнє» -  Дмитро Андрієвський, Сергій Куніцин, Віталій Крутій та Микола Катеринчук на брифінгу у Верховній Раді наголосили, що десятками гинуть наші солдати. З 125  - більше  половини загинуло не в бойових умовах. І ніхто не поніс відповідальності за цю трагедію. Рішення, які були прийняті щодо відправки літака без прикриття та забезпечення, в результаті якого загинуло 49 людей, - були безвідповідальними. Винні мають понести покарання, а ми повинні запобігти нових жертв.

Депутати підкреслили, що сьогодні відсутній єдиний координаційний центр, який би контролював діяльність правоохоронних та силових органів. Не зрозуміло, хто керує операціями. Це вимагає негайних змін та наведення порядку.Члени об’єднання депутатів спільно з професійними військовослужбовцями сформулювали ряд конструктивних організаційно-технічних та кадрових пропозицій щодо подальшого проведення АТО.

До складу міжфракційного об’єднання «Ветерани Афганістану за майбутнє» входять 10 депутатів з різних фракцій. Вони активно працюють над захистом прав ветеранів не лише Афганістану, а й тих, хто воював в інших країнах.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online