Головна / Новини / Держава повинна гарантувати стабільність і безпеку галузі енергоресурсів, - Дмитро Андрієвський

Держава повинна гарантувати стабільність і безпеку галузі енергоресурсів, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 3246

«Ситуація в енергетиці має вирішальний вплив на стан економіки в державі та рівень життя населення. Однією з найважливіших складових цивілізованих держав є забезпечення громадян і компаній необхідними енергоресурсами. Тому, при проведенні приватизаційних процесів в електроенергетиці, держава повинна визначитися з тим, які компанії доцільно залишити в своїй власності для гарантії стабільності роботи електроенергетичного сектора. А також визначити стратегії розвитку та необхідний рівень енергобезпеки (в першу чергу, це мають бути базові потужності АЕС, регулюючі потужності ГЕС і ГАЕС, міждержавні та магістральні високовольтні лінії електропередач, а також деякі великі ТЕС)», - зазначив під час круглого столу на тему: «Приватизація в енергетиці: проблеми та шляхи вирішення» Заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Дмитро Андрієвський.

 SK 3133

 

Народний депутат підкреслив, що основними завданнями при подальшій приватизації має стати забезпечення реальної конкуренції при продажі контрольних пакетів акцій з метою отримання найвищої ціни та залучення стратегічного інвестора. Мають бути зняті штучні обмеження щодо участі в аукціонах. Доволі проблемним є продаж за реальною ціною міноритарних пакетів акцій, які залишились у державній власності. Без забезпечення ефективних механізмів захисту міноритарних акціонерів, бажаючих їх купити не буде. В кращому випадку вони будуть викуплені власниками контрольних пакетів за мінімальною ціною.

 SK 3104

«Ми маємо сьогодні також ряд питань щодо ефективності управління енергетичними компаніями, які перебувають у державній власності. В ЗМІ наводяться непоодинокі випадки зловживань під час проведення тендерів. Викликає запитання до правоохоронних органів і відсутність прикладів покарання посадових осіб, які доводили державні компанії до банкрутства», – наголосив у своєму виступі Дмитро Андрієвський.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online