Головна / Новини / Мешканці гуртожитків повинні отримати можливість реалізувати свої житлові права, – Дмитро Андрієвський.

Мешканці гуртожитків повинні отримати можливість реалізувати свої житлові права, – Дмитро Андрієвський.


 

AKUZ4383

«Основна проблема, з якою звертаються громадяни до Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, у складі якої я працюю, - це приватизація кімнат у гуртожитках, включених до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації та фактично приватизовані. Це 745 гуртожитків в яких мешкає майже 100 тисяч громадян», – зазначив під час Парламентських слухань «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків: проблеми та шляхи їх вирішення» народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Андрієвський. 

Політик підкреслив, що з метою врегулювання цієї проблеми  вже розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

 AKUZ4403

«Разом з колегами ми розробили і запропонували на розгляд Верховної Ради також законопроект «Про основні засади державної житлової політки», яким визначені основні напрямки забезпечення житлових прав громадян. Зокрема, внесено пропозицію  щодо будівництва муніципального орендного житла з використанням досвіду європейських країн. Також треба якнайшвидше створити фонд соціального житла», – наголосив Заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Дмитро Андрієвський.

 «Для багатьох громадян кімната у гуртожитку – це єдине житло, надій на отримання безоплатного комфортного житла від держави вони не мають, а придбати чи винаймати впорядковані квартири чи будинки не дозволяє майновий стан. Тому основна боротьба за права мешканців гуртожитків у нас зараз зводиться до забезпечення права на приватизацію житла у гуртожитках. Загалом по державі із 2029 комунальних гуртожитків  отримали дозвіл на приватизацію 1491 (тобто 73 відсотки), а завершено приватизацію житла лише у 103 гуртожитках», – зазначив у своєму виступі народний депутат. 

AKUZ4431

Дмитро Андрієвський переконаний, що виходом із ситуації було б розроблення, прийняття та реалізація державної програми переселення з гуртожитків у соціальне житло, перш за все – сімей з дітьми. А гуртожитки у подальшому мають використовуватись за своїм первинним призначенням - як тимчасове житло для одинаків, студентів, сезонних робітників, осіб, відряджених на навчання тощо.

 «Сподіваюсь, що Верховна Рада підтримає запропоновані законодавчі ініціативи, а Уряд зможе винайти фінансові ресурси, необхідні для реалізації програм,спрямованих на забезпечення житлом громадян», – підкреслив під час парламентських слухань Дмитро Андрієвський.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online