Головна / Новини / Верховна Рада ухвалила рішення щодо соціального захисту військових та оголосила часткову мобілізацію, - Дмитро Андрієвський

Верховна Рада ухвалила рішення щодо соціального захисту військових та оголосила часткову мобілізацію, - Дмитро Андрієвський


VR 06 05 14

«На закритому засіданні 6 травня Верховна Рада заслухала керівників силових відомств щодо ходу антитерористичної операції та заходів, які вживаються для стабілізації ситуації у Луганській, Донецькій областях та місті Одесі. Враховуючи ситуацію в країні, затверджено Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» та погоджено рішення Кабінету Міністрів «Про відпуск Міністерству оборони України матеріальних цінностей з незнижуваного запасу державного резерву», - зазначив народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Андрієвський.

 «Важливо, що парламент ухвалив постанову «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності та безпеки держави», якою передбачається вжити ряд невідкладних заходів, спрямованих на підвищення ефективності заходів боротьби з іноземними диверсійно-розвідувальними силами, посилення інформаційної складової такої боротьби, підвищення рівня координації діяльності підрозділів сектору безпеки і оборони, залучених до реалізації заходів антитерористичної операції, підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців, що приймають участь в антитерористичній операції та членів їх сімей», – наголосив Дмитро Андрієвський.

 Депутат підкреслив, що Верховна Рада внесла зміни до ряду законодавчих актів, які передбачають поширення на учасників АТО соціальних пільг, що передбачені для учасників бойових дій. Встановлюються грошові виплати резервістам за період виконання обов’язків служби у військовому резерві у розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць, а також визначено, що за працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від їх підпорядкування та форм власності. Студентам, в разі проходження військової служби в особливий період, гарантується академічна відпустка на цей час.

 «Також внесені зміни у законодавство в частині права в.о. Генерального прокурора робити подання щодо притягнення до відповідальності народних депутатів, які ведуть діяльність, спрямовану проти територіальної цілісності України», - зазначив Дмитро Андрієвський.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online