Головна / Новини / Пленарний тиждень 8-11 квітня приніс перемоги і розчарування - Дмитро Андрієвський

Пленарний тиждень 8-11 квітня приніс перемоги і розчарування - Дмитро Андрієвський


“На порядку денному пленарного тижня 8-11 квітня перед Верховною Радою стояло найважливіше завдання - законодавче забезпечення стабілізації ситуації в державі та створення умов для її розвитку. Парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України). З метою забезпечення посилення обороноздатності держави, ухвалено Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави”, - зазначив народний депутат від фракції ВО “Батьківщина” Дмитро Андрієвський.

AKUZ8431

 

Політик підкреслив, що одним із ключових рішень пленарного тижня стало виконання вимог громадян щодо забезпечення створення справедливої судової системи. Верховна Рада ухвалила Закон “Про відновлення довіри до судової системи України”.

“На шляху подолання корупції, парламент ухвалив у новій редакції Закон «Про здійснення державних закупівель», який сприятиме запобіганню безконтрольного використання державних коштів та забезпечить прозорість здійснення закупівель підприємствами, економію державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про державні закупівлі”, - наголосив Дмитро Андрієвський.

Депутат переконаний, що одним з важливих рішень парламенту стало прийняття у першому читанні законопроекту «Про вищу освіту», яким збільшується автономія вищих навчальних закладів, створюються умови для забезпечення самостійності в прийнятті рішень вищими навчальними закладами щодо освітньо-наукового, інноваційного, організаційного, кадрового, економічного напрямків діяльності та розвитку академічних свобод, забезпечуються права студентського самоврядування, запроваджуються європейські стандарти якості освіти.

AKUZ8541

Також Верховна Рада України ухвалила низку рішень, спрямованих на розвиток підприємництва, а саме Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», яким скасовується необхідність отримання 115 дозвільних документів, внесено зміни до Податкового кодексу України щодо відміни утилізаційного збору та акцизу з переобладнання транспортного засобу, внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства, якими скасовано й 7% податок на додану вартість з лікарських засобів.

Зроблено важливий крок для забезпечення проведення чесних і прозорих виборів мерів міст. У першому читанні ухвалено законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", яким передбачається, що мером обирається особа, яка набрала більше 50% голосів, а в разі якщо жоден кандидат не набрав абсолютної більшості голосів, відбувається другий тур виборів мера між двома кандидатами, які набрали найбільшу кількість голосів. 

AKUZ9765

“Крім очевидних перемог парламенту цього тижня були й суттєві розчарування і поразки. Фракція ВО “Батьківщина” наполягала на прийнятті пакету антикорупційних законопроектів, зокрема, "Про Національне бюро антикорупційних розслідувань", "Про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням владою". Але,на жаль, Верховна Рада не змогла їх ухвалити. За антикорупційні законопроекти  жодного голосу не дали депутатські фракції Партії регіонів та комуністів, не проголосували й депутатські групи "Суверенна європейська Україна" та "Економічний розвиток". Така позиція відповідних політичних сил і депутатів вже отримала оцінку суспільства і в майбутньому відіб’ється на їх долі в парламенті”, - переконаний народний депутат від фракції ВО “Батьківщина” Дмитро Андрієвський.  

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online