Головна / Новини / За бездіяльність щодо збереження культурних пам’яток та навмисне доведення їх до руйнування повинна передбачатись кримінальна відповідальність, – Дмитро Андрієвський

За бездіяльність щодо збереження культурних пам’яток та навмисне доведення їх до руйнування повинна передбачатись кримінальна відповідальність, – Дмитро Андрієвський


AKUZ0098

«13 листопада 2013 року спільно з моїми колегами, народними депутатами Бригинцем О.М., Нечаєвим О.І. та Марцинківим Р.Р. ми зареєстрували у Верховній Раді законопроект за № 3613 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження культурної спадщини». Переконаний, цей законопроект не має політичної складової, і тому його повинні підтримати всі фракції парламенту. Адже це питання загальнолюдських, культурних, духовних цінностей, питання, якими побачать наші міста наступні покоління», – зазначив на прес-конференції в «РІА Новости» народний депутат від фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Андрієвський.

AKUZ0144

Депутат розповів, що проектом закону передбачено:
- обмеження висотності будівництва на території історико-культурних заповідників не вище за історичну забудову;
- заборона нового будівництва в буферних зонах пам’яток ЮНЕСКО;
- кримінальна відповідальність за невжиття заходів щодо збереження пам’яток архітектури і доведення їх до руйнування аналогічно тій, яка передбачена законодавством за навмисне руйнування – до 5 років позбавлення волі.

У вересні 2013 року представники ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» звернулися до депутатів Верховної Ради України й, зокрема, Дмитра Андрієвського з проханням розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про введення мораторію на будь-яке нове будівництво на території буферної зони Софії Київської, не пов'язане з прокладкою інженерних мереж, необхідних для заповідників, впорядкуванням території, відтворенням і реставрацією пам'яток історії та культури.

AKUZ9727

"В питаннях захисту культурної спадщини, на шляху до ухвалення цього законопроекту, надзвичайно важлива роль громадськості. Попереду у нас ще багато роботи. Але я впевнений, спільно з громадськістю та засобами масової інформації, ми зможемо привернути належну увагу до цих актуальних питань і досягнемо їх позитивного вирішення», – наголосив Дмитро Андрієвський.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online