Головна / Новини / Профільний комітет Верховної Ради одноголосно підтримав законопроект Дмитра Андрієвського про електроенергетику

Профільний комітет Верховної Ради одноголосно підтримав законопроект Дмитра Андрієвського про електроенергетику


AKUZ2025

«Прийняття цього законопроекту гарантуватиме населенню, що споживачів не відключатимуть в односторонньому порядку від мереж електропостачання. Проектом пропонується внести правки щоб забезпечити безперебійність надання послуг з електропостачання, як це передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги», – зазначив автор законопроекту, народний депутат України Дмитро Андрієвський.

Законопроектом пропонується доповнити ЗУ «Про електроенергетику» терміном «послуга з електропостачання» та узгодити Закон «Про електроенергетику» з Законом «Про житлово-комунальні-послуги» в частині постачання електроенергії за договорами про надання послуги (а не купівлі-продажу), з метою уникнення необґрунтованого відключення споживачів. За чинним законом про житлово-комунальні-послуги комунальні послуги надаються безперебійно за договором про постачання, й відключення споживача може бути тільки за рішенням суду.

«Останнім часом зросла кількість вимог енергопостачальних організацій до споживачів оплатити нібито «борги» за спожиту протягом попередніх років електроенергію. Постачальники в разі несплати так званого «боргу» відключають споживачів від мереж електропостачання. Споживачі під тиском змушені оплачувати сумнівну заборгованість, не з`ясовуючи навіть причину їх виникнення. Непоодинокі випадки, коли енергопостачальники зловживають своїм монопольним становищем і відключають абонентів від послуг з енергопостачання за борги, які виникли внаслідок помилок в розрахунках або за незначні суми (до 10 грн.). В результаті споживачі змушені сплачувати великі суми за підключення до електромереж (від 8000 грн). Прийняття законопроекту захистить громадян від оплати за необґрунтовані борги та відключень», – підкреслив політик.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online