Головна / Новини / Дмитро Андрієвський: Модернізувати застарілу систему центрального опалення повинна держава, а не споживачі із власної кишені

Дмитро Андрієвський: Модернізувати застарілу систему центрального опалення повинна держава, а не споживачі із власної кишені


42922.mp4_snapshot_2«Сьогодні система центрального опалення та гарячого водопостачання на 60% знаходиться в аварійному стані. 30 % ТЕЦ працюють на неефективних джерелах і мають застаріле обладнання. Систематичне недофінансування галузі та безгосподарне ставлення призвело до її критичного стану. За таких обставин модернізувати систему центрального опалення повинна держава, а не споживачі із власної кишені», – зазначив у коментарях Новому каналу Дмитро Андрієвський.

Резонанс у ЗМІ та обурення громадськості викликала низка нещодавно зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів щодо реформування житлово-комунального господарства. Вони передбачають сплату величезних штрафів за відмову від центрального опалення і встановлення індивідуальної системи.

Йдеться про проект закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води". Ініціатором законопроекту виступила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Проект закону "Про внесення зміни до статті 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо нарахування пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги" внесло Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Ми не допустимо прийняття цих жорстких норм і введення «штрафу на тепло». Реформувати галузь потрібно, в першу чергу, за рахунок державного і міських бюджетів. Крім того, необхідно передбачити механізми захисту споживачів, які повинні отримувати якісні послуги і мати можливість здійснити перерахунки, у разі виникнення потреби», – підкреслив Дмитро Андрієвський.


Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online