Головна / Новини / Народний депутат України Дмитро Андрієвський взяв участь у ХІІI Щорічній конференції малих міст України «РЕСУРСИ: ПОШУК ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ».

Народний депутат України Дмитро Андрієвський взяв участь у ХІІI Щорічній конференції малих міст України «РЕСУРСИ: ПОШУК ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ».


 Народний депутат України Дмитро Андрієвський разом з Віце-прем'єр-міністром — Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генннадієм Зубком  взяв участь у ХІІI Щорічній конференції малих міст України «РЕСУРСИ:  ПОШУК ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ».

IMG 5728

У форумі також взяли участь представники органів місцевого самоврядування малих міст та об’єднаних територіальних громад,  ЦОВВ, впливові організації громадянського суспільства, міжнародні програми технічної допомоги, експерти та представники бізнесу.

photo 2018 05 15 11 40 10

 Мета конференції - сприяти залученню в малі міста та об’єднані територіальні громади додаткових фінансових, організаційних, інноваційних ресурсів для розвитку.

«Ефективне управління містом, створення належних умов для проживання, максимальне "сприяння бізнесу є найбільшим ресурсом розвитку. Важливу роль у цьому відіграє ефективне планування територій. У нашому Комітеті відбувається підготовка законопроекту № 6403 щодо документації з просторового планування, мета якого - дати містам ефективний інструмент для розвитку. Прийняття Закону «Про стратегічну екологічну оцінку», передбачає, що вся планувальна документація має проходити стратегічну екологічну оцінку. Це вежливый внесок у збереження навколишнього природного середовища»,  - зазначив Дмитро Андрієвський.

«Надзвичайно важливою є модернізація житлово-комунального господарства.
Сьогодні в порядку денному засідання Парламенту, передбачено розгляд законопроекту №6578, який передбачає захист від накладання арештів інвестиційних коштів підприємств тепло та водопостачання залучені на модернізацію від міжнародних донорів.
Актуальними є і питання вдосконалення законодавчої бази щодо підвищення енергоефективності в громадському секторі», - додав Дмитро Андрієвський.

photo 2018 05 15 11 40 13

Основними темами дискусій на конференції стали Теми для панельних дискусій:

 • Ресурси державної підтримки малих міст та об’єднаних громад;
 • Ресурси міжнародної підтримки малих міст та об’єднаних громад;
 • Роль бізнесу та інновацій у розвитку малих міст та об’єднаних громад;
 • Джерела фінансування енергоефективності у містах;
 • Раціональне та прозоре використання ресурсів через впровадження е-врядування в містах та громадах;
 • Ресурси, які громади отримують від збору місцевих податків; шляхи підвищення рівня надходження місцевих податків до бюджетів громад;
 • Можливості, які громади отримали завдяки виходу постанови про передачу землі у власність об'єднаних громад за межами населених пунктів, практична реалізація цих можливостей.
 • «Усі ці питання є надзвичайно важливими для ефективного розвитку територій та підвищення рівня життя людей. І нами ведеться системна робота щодо у даному напрямку. Вдячний нашим міжнародним партнерам за вклад, який вони вносять в розвиток місцевого самоврядування - Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO , Проект ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», Німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH)», - зазначив Дмитро Андрієвський.

  photo 2018 05 15 11 40 18

  Розвиток малих громад насамперед залежить від того, наскільки лідери цієї громади зможуть залучити та раціонально використати усі можливі зовнішні ресурси, які сприятимуть такому розвитку. Мова йде не лише про фінанси, а й про безліч інших можливостей, які дозволять громадам вдосконалюватися, отримувати поштовх до подальших дій. Сьогодні такі можливості пропонуються державою, міжнародними та національними організаціями, проектами, фондами, бізнесом. Завдання конференції – акумулювати максимальну кількість корисної інформації для малих громад, яким чином і звідки вони можуть отримати додаткові ресурси для свого розвитку, та поширити її серед якомога більшої кількості малих міст та об’єднаних громад.

     Громадська приймальня:
  м. Київ, Металістів, 9
  (044) 383-03-41
  www.andrievsky.kiev.ua

  Приймальня online