Дмитро Андрієвський: «Тісна співпраця з ДАБІ дозволила значно вдосконалити містобудівне законодавство»
30 травня відбувся спеціалізований інформаційно-методичний семінар для фахівців новоутворених органів держархбудконтролю.
У заході взяли участь народний депутат України, Перший заступник голови Комітету ВР України з питань будівництва, містобудування та ЖКГ Дмитро Андрієвський, Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Олексій Кудрявцев, керівники Інспекцій та працівники, які забезпечують виконання реєстраційних, дозвільних та інспекційних функцій у будівництві.
«Варто зазначити, що наша тісна співпраця з ДАБІ дозволила значно вдосконалити містобудівне законодавство. Помітним є і позитивний результат, який вдається досягти завдяки стратегії децентралізації ДАБІ. Мета цієї децентралізації полягає у тому, що більше повноважень передаються на місця. Адже так набагато простіше зрозуміти що саме потрібно конкретній території. Децентралізація дала можливість регіонам України отримати надзвичайно серйозні додаткові показники до державного бюджету», - зазначив Дмитро Андрієвський.
Політик пояснив, що досвід виконання бюджету 2015-2016 років свідчить про те, що приблизно від 1 до 3 мільярдів гривень додатково отримали місцеві бюджети, в рамках програми соціально-економічного розвитку територій, що свідчить про значне пожвавлення в тому числі і будівельної галузі.
В ході семінару учасники обговорили важливий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих щодо удосконалення містобудівної діяльності» N1817, який набуває чинності з 10 червня поточного року. Закон передбачає додаткові повноваження щодо контролю за будівництвом підрозділам архітектурно-будівельної інспекції.
Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев відзначив, що очікувані позитивні результати дії Закону, зокрема, зменшення кількості незаконних забудов значною мірою залежать від кваліфікації працівників, які видають дозвільні документи на будівництво, а також від рівня відповідальності керівників Інспекцій держархбудконтролю.
«Ефективна реалізація закону – це, насамперед, професійний виклик для фахівців органів держархбудконтролю, які мають бездоганно знати законодавчу базу, а також поглиблено перевіряти всі документи, які надаються замовником», – зауважив він.