Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: удосконалення містобудівної діяльності, охорона пралісів та сталий розвиток Карпат, захист прав дітей, авіаційна безпека

У підсумку роботи парламенту: удосконалення містобудівної діяльності, охорона пралісів та сталий розвиток Карпат, захист прав дітей, авіаційна безпека


 

ALK 9961

17 січня парламент ухвалив важливий Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності".

Законодавчим актом скасовано визначення категорії складності об’єктів будівництва та внесено зміни до деяких законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності, які передбачають заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) - виконання будівельних робіт на підставі повідомлення.

ALK 9287

Законом визначено вичерпний перелік умов, які надаються як вихідні дані для проектування об'єктів будівництва.

«Вкрай важливим є питання належного виконання функцій органами держархбуконтролю в рамках діючого законодавчого поля. Головною метою контролю в першу чергу є забезпечення безпеки об’єкта будівництва та його подальшої експлуатації. Нажаль, в рамках декларативного принципу будівництва досягти таких результатів у повній мірі не вдається. На своєму засіданні 16 листопада 2016 року Комітет прийняв рішення винести на розгляд Верховної Ради України у другому читанні проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності". При підготовці законопроекту до другого читання до Комітету надійшло 276 пропозицій та поправок від суб’єктів права законодавчої ініціативи, з яких 179 враховано повністю, частково та редакційно», - зазначив під час доповіді Законопроекту з трибуни парламенту Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

ALK 0249

Депутат наголосив, що в Комітеті два місяці працювала експертна Робоча група, а останній декілька тижнів – редакційна група з народних депутатів, представників Мінрегіону, ДАБІ, фахівців з професійних громадських організацій, з доопрацювання та підготовки редакції законопроекту до розгляду його Верховною Радою у другому читанні.

«У 2011 році під час реформи був порушений баланс між інтересами громадян та забудовників. Об’єкти будівництва було поділено на 5 категорій складності, причому, перші три категорії було дозволено будувати за декларативним принципом. Але різниця між об’єктами 3 та 4 категорії залишилась досить умовною. Це створило простір для маніпуляцій з боку недобросовісних забудовників. Наприклад, об’єкти із середнім класом відповідальності (СС2) можна розпочинати будувати як за декларативним так і за дозвільним принципом. Це створює простір для зловживань та будівельних афер з боку недобросовісних забудовників. Законодавство зобов'язує органи держархбудконтролю перевіряти декларативні документи лише на повноту даних. Недобросовісні забудовники користуються декларативним принципом та вносять у документи недостовірні дані. Однак неправдиву інформацію у декларації, можна виявити лише під час перевірки, коли зазвичай буває пізно, оскільки будівництво розпочата, залучено кошти інвесторів, а права місцевої громади порушено. Виникає соціальний конфлікт», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

ALK 0313

Значний клас наслідків – це великі житлові комплекси, офісні центри, складні промислові споруди. Їх будівництво, як і раніше, буде відбуватися після отримання дозволу. Середній клас наслідків – це багатоквартирні житлові будинки, об’єкти соціального призначення: лікарні, школи, дитсадки, торгівельно-розважальні, офісні комплекси і т.п. На цей сегмент будівництва також пропонується поширити систему видачі дозволів. Щодо незначного класу наслідків. Це прості будівництва – приватне житло, господарські споруди, дачні будинки, невеликі об’єкти торгівлі, харчування та обслуговування. Для них пропонується ще більше спростити дозвільну систему. Забудовник подаватиме лише повідомлення, яке навіть не потребуватиме реєстрації. Таким чином автоматично буде скасована процедура повернення документів на доопрацювання.

«Отже, в результаті змін, які пропонує законопроект, ми знімемо зайву зарегульованість галузі у вигляді категорій складності будівництва, спростимо дозвільну систему для понад 80% забудов, дамо громадам механізм виявлення будівельних аферистів ще на стадії оформлення дозволів, зменшимо кількість будівельних афер та незаконних будівництв. Крім того, законопроектом визначено вичерпний перелік умов, які надаються як вихідні дані для проектування об'єктів будівництва, значно підвищено штрафні санкції за порушення містобудівного законодавства. Реалізація Законопроекту дозволить підвищити рейтинг України в Doing Business», -наголосив Дмитро Андрієвський. 

ALK 9187

Парламент також ухвалив Закон "Про внесення змін до Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" (щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей).

В Закони внесено доповнення згідно з якими штатна чисельність працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на дві тисячі дітей, які проживають у районі, та не більше ніж на чотири тисячі дітей, які проживають у місті, районі.

Встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення  та захисту прав дітей, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері сім’ї та дітей, служби у справах дітей мають права юридичної особи, власний бланк, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

ALK 2369

Прийнято Закон «Про приєднання до Протоколу про внесення поправок до пункту а) частини першої статті 1 та частини першої та пункту b) частини третьої статті 14 Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)».

Законом ратифіковано Протокол про внесення поправок до пункту a) частини першої статті 1 та частини першої та пункту b) частини третьої статті 14 Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).

У разі набрання чинності Протоколом норми національного законодавства будуть приведені у відповідність до норм законодавства Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів. Положення законодавства України у сфері перевезення небезпечних вантажів будуть адаптовані до положень Директиви 2008/68/ЄС, якими передбачено необхідність забезпечення безпеки при перевезенні небезпечних вантажів, у тому числі у взаємодії різних видів транспорту, забезпечення можливості встановлення спеціальних вимог щодо безпеки національного та міжнародного перевезення небезпечних вантажів у межах території України.

ALK 2298

Прийнято Закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2017 році для участі в багатонаціональних навчаннях».

Законом врегулювано питання щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2017 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях, визначення їхньої загальної чисельності, типів і кількості озброєнь, військової техніки, строків перебування та місць дислокації на період проведення навчань, зокрема, допуску підрозділів збройних сил інших для участі у багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американському навчанні "Сі Бриз-2017" та українсько-американському навчанні "Репід Трайдент - 2017".  

ALK 0896

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (щодо надання притулку бездомним особам)».

Законопроектом пропонується удосконалити процедури та умови надання адміністративних послуг бездомним та іншим особам, які не мають постійного місця проживання.

Проектом пропонується внести зміни до статті 61 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачивши, що бездомні та інші особи, які не мають постійного місця проживання, реєструються за адресою спеціалізованої установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, створених відповідно до Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей».

Законопроектом також передбачено, що подання заяви про реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання таких осіб покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де зазначеним особам надаються соціальні послуги відповідно до Закону України «Про соціальні послуги». 

ALK 1898

Прийнято за основу законопроект  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах.

Проектом зокрема, передбачено: удосконалення механізму придбання акцій приватного акціонерного товариства за наслідком придбаного контрольного пакету акцій;

запровадження механізму придбання акцій публічного акціонерного товариства за наслідком придбаного контрольного та значного контрольного пакету акцій;

запровадження механізму обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу акціонера – власника 95 відсотків акцій товариства;

запровадження механізму обов'язкового придбання власником, який володіє пакетом у розмірі більше ніж 95 відсотків простих акцій товариства, на вимогу акціонерів товариства належних їм акцій. 

ALK 8513

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів"

Проектом  передбачається: доповнення законів «Про акціонерні товариства» та «Про господарські товариства» новими статтями з метою регламентації питання укладення акціонерами акціонерних товариств та учасниками (засновниками) товариств з обмеженою відповідальністю договорів з метою спільної реалізації їх прав; доповнення Цивільного Кодексу України нормами, які надаватимуть можливість ефективно задіяти механізм корпоративних договорів в господарських товариствах;  

доповнення Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»   нормами щодо необхідності розкриття інформації про факт укладання договору між акціонерами. 

ALK 0988

Прийнято за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат"

Законопроект спрямований на виконання Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат та Протоколу про стале управління лісами до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, в частині охорони пралісів.

Законопроектом пропонується внести зміни до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закону України «Про природно-заповідний фонд».

Прийнято Постанову «Про встановлення Дня українського добровольця».

Верховна Рада України установила День українського добровольця, який відзначатиметься щорічно 14 березня.

ALK 2372

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті».

Законодавчим актом передбачається запровадити автоматизовану систему оплати проїзду в міському пасажирському транспорті, надати відповідні повноваження органам місцевого самоврядування, встановити обов’язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками у населених пунктах, де запроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду, та визначити можливість притягнення до адміністративної відповідальності за проїзд пасажира без реєстрації або компостування проїзних документів.

Законом, зокрема, встановлено, що «органи місцевого самоврядування запроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду, встановлюють порядок її функціонування, а також форми носіїв, види, порядок обігу та реєстрації проїзних документів, визначають особу, уповноважену здійснювати справляння плати за транспортні послуги в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду».

ALK 2590

Згідно з Законом, «правила користування міським пасажирським автомобільним транспортом затверджуються відповідним органом місцевого самоврядування. Вони визначають порядок проїзду і його оплати, права та обов’язки пасажирів, а також взаємовідносини перевізників і пасажирів під час надання транспортних послуг, враховуючи особливості транспортної інфраструктури та наявність автоматизованої системи обліку оплати проїзду».

Відповідні зміни внесено до законів України «Про автомобільний транспорт», «Про міський електричний транспорт», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про охорону дитинства», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

ALK 8632

Прийнято за основу проект Закону «Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації».

Законопроектом пропонується затвердити нову Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації.

У новій редакції передбачається врахувати стандарти ІСАО, Європейського Союзу, ЄКЦА, ЄВРОКОНТРОЛЬ, а також зміни у нормах українського законодавства, які відбулися за період після введення в дію Державної програми авіаційної безпеки цивільної авіації у 2003 році.

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільні дороги» щодо автомобільних доріг оборонного значення».

Законопроектом пропонується доповнити Закон України «Про автомобільні дороги» новою статтею 51, в якій дається визначення поняття «автомобільні дороги оборонного значення», порядок віднесення автомобільних доріг до автомобільних доріг оборонного значення та їх використання.

ALK 9119

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні)».

Законопроектом пропонується розширити коло суб’єктів, судна яких мають право плавання під Державним прапором України, та надати іноземним суднам право здійснення каботажних перевезень без окремого дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері транспорту.

ALK 2101

Проектом також передбачається із статті 131 КТМ України виключити норму, згідно з якою для здійснення перевезення між портами України на суднах, які плавають під іноземними прапорами, потрібний дозвіл центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері транспорту.

20 січня під час години запитань до уряду Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко доповів про підсумки проведення реформи децентралізації в Україні у 2016 році, плани Уряду щодо продовження розпочатих реформ, прийняття необхідних законодавчих актів для їх продовження тощо. 

ALK 2668

Прийнято Постанову «Про календарний план проведення шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання».

Верховна Рада України затвердила календарний план проведення шостої сесії.

Згідно з календарним планом пленарні засідання шостої сесії розпочнуться 7 лютого 2017 року, а закінчаться - 21 липня 2017 року.

На час проведення шостої сесії календарним планам відведено для:

пленарних засідань Верховної Ради України - 12 тижнів;

роботи в комітетах, комісіях, фракціях і групах - 6 тижнів;

роботи народних депутатів України з виборцями - 6 тижнів;

проведення «годин запитань до Уряду» у Верховній Раді України - 12 годин.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online