Головна / Новини / На порядку денному Комітету - розроблення містобудівної документації та підготовка законопроекту "Про комерційний облік комунальних послуг" – Дмитро Андрієвський

На порядку денному Комітету - розроблення містобудівної документації та підготовка законопроекту "Про комерційний облік комунальних послуг" – Дмитро Андрієвський


ALK 1899

Перший тиждень нового 2017 року в профільному Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства був присвячений розгляду важливих питань: розробленню містобудівної документації для об’єднаних громад і  підготовці до другого читання законопроекту "Про комерційний облік комунальних послуг".

“Питання законодавчого реформування містобудівної діяльності потребує комплексного вирішення. Ще влітку Комітетом за участю науковців було підготовлено законопроект щодо просторового планування. Пропонувалось уточнити положення законодавства щодо розроблення генеральної схеми України, генеральних планів міст. Законопроект підтримала переважна більшість фракцій, але через низьку присутність народних депутатів у сесійній залі забракло декілька голосів для його ухвалення”, - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Політик наголосив, що Комітетом були проаналізовані зауваження, висловлені депутатами під час розгляду цього законопроекту, додатково проаналізовано існуючу ситуацію, враховано побажання та зауваження органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій.

“Загальна думка: ситуація, яка склалася з плануванням розвитку населених пунктів, прилеглих до них територій, - катастрофічна та потребує врегулювання. Відсутність чітких вимог до розподілу територій призводить до ситуації, коли в населеному пункті вся земля може відвестися під забудову, при цьому не залишається вільних територій для того, щоб розмістити кладовища, прокласти водогони, передбачити полігони для побутових відходів, або їх переробки. В сільських населених пунктах поблизу міст будуються цілі квартали з вигрібними ямами замість каналізації. Все це може призвести до серйозних екологічних проблем”, - додав Дмитро Андрієвський.

На думку депутата, особливо актуальними ці питання стають з огляду на заплановану передачу прав розпоряджатися землями навколо населених пунктів об’єднаним територіальним громадам.

“Слід зазначити, що питання розроблення (планувальної) містобудівної документації для об’єднаних громад взагалі не врегульовано в чинному законодавстві, що стримує їх розвиток. На необхідності першочергового врегулювання саме цієї проблеми наполягає і Мінрегіон. Але більшість фахівців вважають, що вирішувати проблему розроблення планувальної документації для об’єднаних громад треба в комплексі з внесенням усіх необхідних змін щодо всебічного врахування державних та регіональних інтересів, вирішення принципів взаємодії суміжних населених пунктів і громад”, - зазначив Дмитро Андрієвський.

Представлену концепцію нового комплексного законопроекту підтримали і керівники проектних інститутів. 

Підготовка до другого читання законопроекту "Про комерційний облік комунальних послуг" – ще одне важливе питання роботи профільного Комітету.

Необхідність забезпечення 100% комерційного обліку послуг гостро постала і цієї осені, коли в будинках не обладнаних тепловими лічильниками мешканці отримали вдвічі вищі платіжки за тепло (відповідно до нормативів).

В більшості пропозицій, поданих народними депутатами, вони наполягають на  безкоштовному встановленні лічильників за рахунок постачальника послуг. Але безкоштовними в цьому разі вони будуть лише умовно, адже за їх установку заплатить споживач за рахунок тарифу. При цьому платитимуть додаткову вартість і ті, хто поставив лічильники за власний кошт.

Тому, Комітет залишається на позиції, що встановлення та обслуговування лічильника має рахуватися, як окрема плата. В разі, якщо лічильник встановлює постачальник послуги, громадяни протягом 5 років виплачують його вартість, і після цього він належить їм.

Дуже гострим залишається питання розподілу обсягів води і тепла, які надходять до будинку. Встановлення теплових лічильників на кожній батареї, це не тільки дорого, але і неможливо майже у 80% будинків. Крім цього, виникають проблеми так званого "теплового вампіризму", коли мешканці будинків виставляють батареї на “0” і фактично обігріваються за рахунок сусідів. Численні дискусії викликає і оплата опалення місць загального користування.

“Ми маємо найближчим часом прийняти рішення, щоб вирішити цю проблему, і люди не сплачували надмірні кошти за незрозумілими нормативами.  Щоб уникнути спекуляцій, хочу звернути увагу, що Комітет наполягає на поквартирному обліку газу і електроенергії. Будинковий облік тепла пов’язаний з тим, що крім опалення квартир тепло витрачається на місця загального користування, підвали тощо. І обсяг використання тепла в будинку, зокрема залежить від стану внутрішньобудинкових мереж і самого будинку”, - зазначив Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online