Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у V Національній конференції учасників ринку сталевого будівництва

Дмитро Андрієвський взяв участь у V Національній конференції учасників ринку сталевого будівництва


ALK 5560

13 грудня народний депутат України Дмитро Андрієвський разом з Віце-прем'єр-міністром - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком та заступником міністра Львом Парцхаладзе взяли участь у V Національній конференції учасників ринку сталевого будівництва. Учасники заходу – виробники прокату (Метінвест, Інтерпайп, ІСД) і металоконструкцій (Укрстальконструкція, Майстер-Профі, БФ-Завод та ін.), будівельні компанії, генпідрядники, проектувальники – обговорили питання адміністративного регулювання, боротьби з корупцією, покращення інвестиційного клімату та проблеми галузі.

ALK 5603

«У 2016-му році приблизно на 15 відсотків виробництво у галузі зростає. Це, звичайно, показники, які нас не можуть задовольняти, але це ті перші ознаки зростання, які вселяють оптимізм», - зазначив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Парламентар підкреслив, що тільки за 2015-2016 роки прийнято низку законопроектів, і в тому числі щодо дерегуляції. У першому читанні ухвалений проект закону № 4733-1, який спрямований на скасування дозвільної документації на невеликі об’єкти (будівництво можна буде починати шляхом повідомлення). Більш жорсткий контроль передбачено для великих об’єктів. 

ALK 5578

Світовий банк прогнозує, що по будівельному індексу Україна може увійти до топ-5. За процедурами наша країна вже фактично відповідає кращим світовим стандартам. За даними, які підтверджуються у тому числі і міжнародними експертами, кількість процедур в Україні, у порівнянні навіть з Європою та Центральною Азією, майже на 50 відсотків менше – у нас вона складає всього десять. За кількістю днів ми також перебуваємо у десятці світових рейтингів: якщо подивитися на категорії будівництва, то у першій (житлові будинки до 300 квадратних метрів) треба повідомляти тільки про початок будівництва, друга і третя категорії також спрощені, четверта та п’ята – 67 днів (максимум, щоб розпочати будівництво в Україні). Це значно менше, у порівнянні з тим, що було ще три-чотири роки тому. Для прикладу, європейські будівельники витрачають на отримання цих процедур 176 днів.

ALK 5678

Однак, Україна програє Європі в якості контролю за будівництвом та вартості дозвільних процедур. Показник якості встановлено від 0 до 15: у нас він 8, а в Європі більш ніж 11. Дозвільні процедури: у нас 15,2 відсотків від вартості будівництва, в Європі – трохи більше ніж 4 відсотки. За словами народного депутата Дмитра Андрієвського, профільний комітет працює над цими питаннями, і якраз у частині регулювання пайової участі, що, на думку експертів, є додатковим навантаженням на будівництво, і, звичайно, впливає на його вартість.

«Я впевнений, що будівельна галузь дає додаткові можливості для виробників металу та металоконструкцій. Ми запрошуємо всіх до активної співпраці з комітетом, аби сприяти збільшенню обсягів виробництва у будівельній галузі», - резюмував Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

ALK 5586

«Потрібно звернути увагу на агропромисловий сектор, на можливості інфраструктурних проектів з точки зору децентралізації, можливості співпраці з місцевим самоврядуванням, для того щоб запропонувати свої послуги з точки зору проектування, будівництва і монтажу їхніх логістичних або економічних потужностей, які сьогодні потребуються безпосередньо в містах України. Нам потрібно активніше комунікувати з Асоціацією міст України, Асоціацією обласних і сільських рад – це дасть змогу прямого контакту безпосередньо з тими, хто впроваджує ці проекти. Варто бути більш активними з Європейською бізнес-асоціацією та Американською торговою палатою – це практично два мільйони платників податків, які сьогодні працюють в Україні в цих структурах, і також є потужним інвестором і механізмом для залучення інвестицій в Україну. Нам потрібно побудувати такий великий комунікативний майданчик, на якому ми зможемо отримувати інформацію та вирішувати проблемні питання», - зауважив Геннадій Зубко.

ALK 5500

Віце-прем'єр-міністр вважає, що разом з учасниками ринку Мінрегіон у першу чергу має зосередитися на дерегуляції, тому що саме бар’єри, які є сьогодні на шляху будівництва, не дозволяють дуже швидко просуватися по підготовці проектів і їх впровадженню. Питання дозвільних процедур, підключення до електричних мереж, щодо певних будівельних робіт, які не підлягають дозвільним процедурам, і найголовніше – скорочення переліку державних будівельних норм, через які бізнес постійно звертається за погодженням до державних структур.

«Багато роботи сьогодні ми проводимо з Міністерством економічного розвитку, який розробляє потужну лінійку законів щодо концесії та державного і приватного партнерства. Я вважаю, ці інфраструктурні проекти дозволять нам залучити додаткові інвестиції в Україну. Дуже важливою є співпраця з Верховною Радою. Я хотів би подякувати Дмитру Андрієвському – Першому заступнику нашого профільного комітету з питань будівництва, який дуже активно допомагає вирішенню питань щодо змін до законодавства», - зазначив Геннадій Зубко.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online