Головна / Новини / Підсумки парламентського тижня: підвищення мінімальної зарплати, надбавки військовослужбовцям за контрактом, обмеження антиукраїнської друкованої продукції

Підсумки парламентського тижня: підвищення мінімальної зарплати, надбавки військовослужбовцям за контрактом, обмеження антиукраїнської друкованої продукції


 

455W9854

Український парламент затвердив підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року вдвічі – до 3200 гривень. Народні депутати прийняли за основу та в цілому відповідний урядовий законопроект №5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який відкоригував питання оплати праці, пенсійного забезпечення громадян, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, діяльності фондів соціального страхування, соціального захисту військовослужбовців строкової служби, освіти і порядку забезпечення та виплати академічних і соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, верифікації і моніторингу соціальних виплат.

Метою законопроекту зокрема є й запровадження в Україні європейського підходу у визначенні мінімальної заробітної плати. Затверджується новий порядок формування тарифної сітки оплати праці (посадовий оклад), тобто більше отримають не лише ті, хто має мінімальну зарплату, - підвищать оклади всім бюджетникам. При цьому присутній у залі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що це рішення не спровокує інфляції, а навпаки – буде працювати на економіку країни. Щоб зарплати чиновників високого рангу не зросли в рази, виплати їм не будуть прив’язані до мінімальної зарплати. 

455W9701

У бюджетній сфері посадовий оклад встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України, у небюджетній – самими підприємствами у колективних договорах. При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Законодавчий акт повинен запровадити ефективний контроль за своєчасною і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплати праці, належним оформленням трудових відносин. З цією метою пропонується встановити штраф у розмірі ста мінімальних заробітних плат при недопущенні державного інспектора праці до перевірки з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску (виплата зарплати в «конверті»). 

455W3015

В частині пенсійного забезпечення на 2017 рік встановлюється максимальний розмір пенсії у 10740 гривень. В частині плати за надання адміністративних послуг, сплати судового збору та державного мита запроваджується прив’язка розміру платежів до прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати.

Проект Закону дозволить завершити реорганізацію – об’єднання в єдиний Фонд соціального страхування України – Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності.

«Далі у планах Кабміну зниження дефіциту Пенсійного фонду та підвищення мінімальної пенсії», - заявив присутній у парламенті Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Верховна Рада розглянула питання національної безпеки і оборони. 

455W0072

Оскільки військовослужбовці строкової служби до виконання бойових завдань в Антитерористичній операції не залучаються, а отримували грошові виплати такі ж, як і контрактники, які ризикують життям на передовій, то ухваленням Постанови «Про внесення зміни до пункту 3 Постанови Верховної Ради України «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності та безпеки держави» (№5048) народні депутати зробили можливим отримати надбавки контрактникам на першій лінії – майже на 2,5 тисячі гривень, на другій – 1,5 тисячі.

Ухвалений Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби» (№5337) надає можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби. Розірвати контракт можна після двох років служби в Антитерористичній операції. Раніше це було неможливо, оскільки ще на початку АТО військовослужбовці підписали контракти із зобов’язанням служити до закінчення особливого періоду. Ті ж військові, які укладали контракти ще до АТО і яким продовжили його через початок бойових дій, також можуть звільнитися, якщо відслужили 1,5 роки понад норми. 

VCH 9379

Народні депутати підтримали пропозицію Президента України відхилити Закон «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» (№2706) через втрату його актуальності.

Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський нагадав, що законопроект №2706 був запропонований для розгляду депутатами і був підтриманий якраз враховуючи те, що треба було врегулювати надзвичайну ситуацію, яка склалася в галузі. Внаслідок неперерахування державою своєї частки на погашення різниці в тарифах, були нараховані значні штрафи та пені, вимивалися обігові кошти у підприємств теплокомуненерго, підприємств, які надають послуги центрального водопостачання і водовідведення. 

455W9889

«Закон №2706 був проголосований та поданий на підпис Президенту, але у нього з’явилися зауваження, застереження були і від міжнародних фінансових організацій. Після проведення відповідних консультацій, разом з урядом був відпрацьований новий закон №5273, який згодом був проголосований депутатами, підписаний Президентом, і вже на сьогоднішній день працює. Підприємства теплокомуненерго та ті, що надають послуги центрального водопостачання і водовідведення, вже отримують кошти для погашення заборгованості та отримали можливість цю заборгованість реструктуризувати на п’ять років. До речі, за пропозиціями депутатів, такі ж самі можливості щодо реструктуризації заборгованості ми надали і споживачам. Після погашення цієї заборгованості пеня і штрафи, які виникли з вини держави, будуть скасовані. Тому закон №2706 актуальність свою втратив. І сьогодні є пропозиція Президента його відхилити. Також є рішення комітету відхилити цей закон», - зазначив народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

455W9916

Народні депутати ухвалили зміни до Податкового і Митного кодексів щодо пільгового оподаткування товарів, які виробляються та завозяться для потреб оборони, зокрема:

Прийнято Закон «Про внесення зміни до пункту 41 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо постачання на митну територію України матеріалів (тканин) для виготовлення спеціальних засобів індивідуального захисту» (№5128) унормував підстави для звільнення від оподаткування ввізним митом високоміцних ниток – пара-арамідної тканини через уточнення призначення таких товарів – для виробництва кулезахисних шоломів, відповідно до вимог Митного тарифу України.

Відповідно до проекту Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)» (№5369), інформаційні, телекомунікаційні та інформаційно-телекомунікаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані органами доходів і зборів, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової та митної політики, пропонується закріпити як державну власність – за центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової та митної політики. 

455W3097

Згідно з проектом Закону «Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення» (№4592-д) передбачається доповнити перелік продукції оборонного призначення додатковими видами: засобами радіоелектронної боротьби, радіоподавлення, транкінгового зв’язку, апаратури прослуховування направленої дії, радіостанціями ультракороткохвильового і короткохвильового діапазону військового призначення, розвідувально-сигнальної апаратури. На них поширюється звільнення від оподаткування ввізним митом, у разі якщо споживачами є державні замовники з оборонного замовлення, визначені Кабінетом Міністрів України, та якщо вони не мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або не ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

455W9466

Проект Закону «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість продукції оборонного призначення» (№4915-д) пропонує доповнити перелік продукції оборонного призначення тими самими видами, що і у попередньо згаданому законопроекті №4592-д, та при ввезенні чи постачанні на митній території України звільнити їх від оподаткування податком на додану вартість – тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану, і тільки за умови постачання (закупівлі) таких товарів для державних замовників з оборонного замовлення.

Парламентарі розглянули питання бюджету, де ухвалили за основу два законодавчих акти.

Проектом Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (№5368) передбачено вдосконалити загальні положення щодо адміністрування податків та зборів, зокрема податків на прибуток підприємств, доходи фізичних осіб і додану вартість, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів. Законопроект передбачає закріпити адміністрування всіх баз даних за Мінфіном чи ДП при Мінфіні. Запропоновано запровадити повноцінний електронний кабінет платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, отримання довідки про відсутність заборгованості перед фіскальними органами, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом), оскільки з початку року ця електронна система в Державній фіскальній службі України працює лише у тестовому режимі, з обмеженими можливостями. Законодавчий акт передбачає і запровадження єдиного публічного реєстру відшкодування ПДВ. Крім того, парламент зробив перший крок для ліквідації податкової міліції. На заміну їй планують створити фінансову поліцію. 

455W9969

Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (№5132) пропонує провести індексацію акцизних платежів в середньому на 20%, переглянути адміністрування податку на додану вартість, рентної плати тощо, прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку з підвищенням; а ставки оподаткування акцизного та екологічного податків і рентної плати визначати в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Прийнято проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№5131). Законодавчим актом пропонується врегулювати питання відносин між державним і місцевими бюджетами. Уточнюється граничний термін затвердження місцевих бюджетів та напрями використання освітньої і медичної субвенцій, що йдуть від державного місцевим бюджетам. Подається перелік видатків, що передбачається передати на фінансове забезпечення з місцевих бюджетів, а саме: утримання загальноосвітніх навчальних закладів (крім видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників, які будуть здійснюватися за рахунок освітньої субвенції); оплата послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності (з обласних бюджетів, бюджетів міст – обласних центрів та бюджету м. Києва); оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я; оплата пільг з послуг зв’язку тощо; здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян. 

455W9805

Законопроект пропонує віднести до державного бюджету видатки на оплату послуг з підготовки кваліфікованих працівників на умовах державного замовлення у професійно-технічних навчальних закладах за професіями загальнодержавного значення, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України. Документ передбачає формування державного фонду регіонального розвитку – як у загальному, так і у спеціальному фонді державного бюджету. Пропонується продовжити на 2017 рік дію норми щодо надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

Проект Закону №5131 також передбачає надати право Міністерству фінансів України отримувати безоплатно інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані, та на прямий доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи чи органи місцевого самоврядування при реалізації повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат. 

455W9632

Законопроектом також пропонується не встановлювати граничну величину відношення загального обсягу державного боргу та гарантованого державою боргу до ВВП у разі проведення в Україні Антитерористичної операції, введення воєнного чи надзвичайного стану.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо державної підтримки вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції)» (№4744) передбачає збільшити на мільярд гривень видатки Міністерству енергетики та вугільної промисловості України на додаткове фінансування бюджетної програми «державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції», одночасно зменшивши на таку ж суму видатки Міністерству фінансів України (загальнодержавні витрати), зокрема, на фінансування Резервного фонду.

Парламентарі ухвалили важливий Закон у питаннях інформаційної безпеки – «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» (№5114). Віднині в ручній поклажі або супроводженому багажі громадянами може бути ввезено в Україну без відповідного дозволу Центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері, не більше 10 примірників видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України. Аналіз та оцінку видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України, здійснює експертна рада зазначеного вище центрального органу виконавчої влади. Заборона ніяким чином не зачепить російську класику і російськомовні видання, надруковані в Україні.

Ухвалено Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу» (№3525). Голові Верховної Ради України доручено невідкладно направити текст Звернення до національних парламентів.

Верховна Рада України надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського. Нині у справі він проходитиме не як свідок, а як підозрюваний, Йому інкримінують перевищення службових обов’язків та вчинення тиску на Православну церкву.

  Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online