Головна / Новини / У Солом’янському районі відкрилася оновлена бібліотека сімейного читання №13

У Солом’янському районі відкрилася оновлена бібліотека сімейного читання №13


 SK 9221

29 листопада народний депутат України Дмитро Андрієвський разом з головою Солом’янської РДА Максимом Шкуро, депутатом Київради Максимом Конобасом та мешканцями Солом’янського району відкрили після капітального ремонту оновлену бібліотеку сімейного читання №13. Привітати колектив бібліотеки і читачів прийшли також письменники, видавці, журналісти.

 SK 9258

«У нас сьогодні надзвичайно приємна подія – ми відкриваємо оновлену, відремонтовану бібліотеку. В Солом’янському районі 17 бібліотек, які мають 50 000 користувачів. Щороку в бібліотеках проводиться близько 1000 різноманітних заходів. Це своєрідні культурні центри нашого району й міста. Ми повинні їх підтримувати, особливо в такий непростий для країни час. Дуже багато ми приділяємо сьогодні уваги освіті й культурі нашого району. Впевнений, наступного року нам вдасться ще більше. Робитимемо все, щоб підтримати українську культуру і на законодавчому рівні, і на рівні місцевої влади», - зазначив під час відкриття народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Політик подякував працівникам бібліотечної справи і підкреслив важливість просвітницької діяльності  бібліотек. 

 SK 9376

«Ми дякуємо всім працівникам бібліотечної справи. Це дуже кропітка і потрібна робота. Запевняю Вас, ми завжди будемо вас підтримувати. Мені дуже приємно, що до нашої команди приєдналася Іванна Щербина, яка нині очолює Централізовану бібліотечну систему Солом’янського району. Вже сьогодні ми бачимо приклади впровадження новітніх технологій у бібліотечній справі. Приємно бачити поруч і досвідчених людей, і талановиту молодь, які привносять новації в бібліотечну справу», - додав Дмитро Андрієвський.

455W0326

 Голова Солом’янського району Максим Шкуро також привітав солом’янців з відкриттям бібліотеки.

«Все що ми робимо, ми намагаємося робити кращим у Києві. Коли ж ми намагалися зробити кожен наш заклад найкращим у столиці, він виявлявся найкращим в Україні. І сьогодні саме на Відрадному найкращий дитячий садочок на Гарматній, збудований в минулому році. В цьому році проектуємо ще кращий дитячий садочок на Лепсе, 81-а, вже завершується проектування. Сьогодні ми відкриваємо єдину в Києві відремонтовану бібліотеку. Це справжній сімейний клуб з гуртками для дітей», - зазначив голова району. 

455W0474

Депутат Київради Максим Конобас передав бібліотеці книжки. Це й нові видання, й уживані українські книги для позакласного читання. Їх збирали волонтери в рамках програми  «Українські книги – у школи столиці», започаткованої партійним осередком БПП «Солідарність».

«Солом’янський район сьогодні єдиний у Києві, де всі бібліотеки комп’ютеризовані. І ми пишаємося тим, що саме бібліотека нашого району – імені М. Реріха – визнана кращою бібліотекою року в Україні», - зазначила директор Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району Іванна Щербина. 

455W0425

Засновник і співавтор української Вікіпедії Юрій Пероганич подякував депутатам за підтримку бібліотек і підкреслив важливість наповнення книжкових фондів. Він також розповів про те, що саме на базі бібліотеки № 13 будуть проводитися майстер-класи з написання статей для української Вікіпедії.

У читальній залі гості переглянули презентацію про роботу бібліотеки. Відвідувачів вітав музичними композиціями ансамбль саксофоністів Київської дитячої музичної школи № 14 ім. Д. Кабалевського.

455W0454

Довідка

Бібліотеку № 13 відкрито 1968 року на проспекті Власа Чубаря (після 1991 року – Відрадний) в Жовтневому (Солом’янському) районі міста Києва. Будучи до 2001 року філією Центральної бібліотеки ім. Михайла Лермонтова Жовтневого району, бібліотека проводила просвітницьку та ідеологічну роботу серед інтелігенції, робітників і молоді.

Після проголошення Незалежності України вона залишалася популярним серед місцевих жителів місцем просвітництва та проведення культурного дозвілля. Тут збиралися краєзнавці, народні майстри, проводилися зустрічі народознавчої тематики.

На підставі Розпорядження №198 від 15.11.2001 року Солом'янської РДА створена нова централізована бібліотечна система району, до складу якої увійшли 7 публічних бібліотек колишнього Жовтневого району м. Києва, серед них і бібліотека №13. Оновлено понад половину бібліотечних фондів, охоплено навчальні заклади (школи і дитячі садки) мікрорайону.

Шляхом впровадження нових, цікавих форм і методів роботи збільшено кількість нових відвідувачів. Бібліотека має абонемент, читальну залу та дитячу кімнату. Книжковий фонд складає майже 27000 примірників. Щорічно обслуговує понад 2500 користувачів. Бібліотека №13 надає своїм користувачам послуги безкоштовного доступу до мережі Інтернет (провідний та зона Wi-Fi), має своє інформаційне представництво в мережі (власний блог, сторінки в соціальних медіа), організовує соціокультурне обслуговування мешканців району (презентації виставок, майстер-класи, тематичні зустрічі для дорослих користувачів, позашкільне дозвілля для дітей).

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online