Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: реструктуризація боргів підприємств ЖКГ, мораторій на перевірки бізнесу до кінця 2017 р., скасування підвищення зарплат парламентарів

У підсумку роботи парламенту: реструктуризація боргів підприємств ЖКГ, мораторій на перевірки бізнесу до кінця 2017 р., скасування підвищення зарплат парламентарів


 

455W0892

Третього листопада парламент ухвалив Закон «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (№5273).

«Прийняття цього Закону стабілізує роботу всього житлово-комунального господарства. Тепер понад 100 підприємств тепло- і водопостачання отримають можливість розблокувати свої рахунки і стабільно працювати», - зазначив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

Законом передбачено реструктуризацію боргів на 5 років. Списання штрафних санкцій  відбуватиметься лише тоді, коли буде виконано у повному обсязі договір реструктуризації і підприємства здійснюватимуть погашення поточних боргів.

455W0651

Народні депутати також ухвалили поправку до Закону про реструктуризацію боргів побутових споживачів. Кабінету Міністрів України доручено у тримісячний строк забезпечити розрахунки пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, їх виплату у грошовій формі.

Парламентарі  Постановою Верховної Ради України «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік» (№5323) скасували  збільшення заробітних плат депутатам.  

Верховна Рада ухвалила три законодавчі акти у сфері державного нагляду, які спрямовані на спрощення системи державного нагляду та сприятимуть веденню господарської діяльності.

Законом України «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (№3153) передбачено встановити до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, прописано підстави, тільки за яких можуть відбуватися такі перевірки.

455W0752

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду» (№2418а) передбачається поширення його дії на відносини, що виникають при здійсненні заходів державного контролю органами державної фіскальної служби, державного нагляду за дотриманням вимог ядерної безпеки; державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації; державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. 

Разом із встановленням жорстких обмежень періодичності та тривалості планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю), такі заходи плануються віднині виключно на річний період зі скасуванням квартальних планів та встановленням заборони на їх зміну. При звуженні обсягу повноважень органів державного нагляду (контролю), Законом також конкретизуються та звужуються підстави для здійснення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю), встановлюється порядок повідомлення суб’єкта господарювання про здійснення такого заходу. Законодавчий акт розширює підстави для відмови в допуску посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю) та надання права вимагати припинення здійснення заходів державного нагляду (контролю) при перевищенні максимальних строків його проведення.

455W0021

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» (№2531а) передбачено встановлення єдиного порядку стягнення адміністративно-господарських санкцій, які застосовуються органами державного нагляду (контролю) за фактами встановлених порушень. 

Парламент прийняв за основу проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» (№5180).

“2 червня 2016 року Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)". Це історичне рішення в напрямку реалізації судової реформи. Закладені зміни розпочинають процес трансформації всієї судової влади та суміжних правових інститутів. Законом передбачено створення нового органу – Вищої ради правосуддя – колегіального, незалежного конституційного органу суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі”, - прокоментував прийняття закону народний депутат Дмитро Андрієвський.

455W0153

У напрямі міжнародної військової співпраці парламент прийняв Закон України «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо співробітництва у сфері оборони» (№0110). Підписаний 17 березня 2016 року у м. Києві, Меморандум набере чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності.  

У сфері засобів масової інформації розглянуто два законодавчих акти.

У другому читанні та в цілому ухвалено Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (№4815), яким удосконалюється визначення розміру санкцій та процедура їх застосування Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення. З метою уникнення негативних наслідків для суспільства та держави Нацраді надане право безпосередньо накладати штрафні санкції за порушення положень Закону.

455W8826

За основу прийнято проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції)» (№5008). Пропонується доповнити Закон «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» статтею 8-1 (про умови та порядок заснування друкованих ЗМІ, заснованих Міноборони та військово-цивільними адміністраціями на час проведення АТО), а також не поширювати дію Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» на час проведення АТО на друковані ЗМІ, засновниками яких є Міноборони та ВЦА.

Парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» (№4718).

455W0718

Верховна Рада ухвалила два законодавчі акти для галузі енергетики.

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії (№4555-1) прийнятий за основу та в цілому. Уточнено зміст поняття «відновлювані джерела енергії», доповнено відповідними новими термінами «аеротермальна енергія», «гідротермальна енергія» та «геотермальна енергія». У Законі прописано, що отриману за допомогою теплових насосів аеротермальну, гідротермальну або геотермальну теплову енергію слід вважати видобутою з відновлюваних джерел енергії, за умови, що кінцевий вихід енергії значно перевищує первинне споживання енергії, потрібної для приведення в дію теплових насосів.

У другому читанні та в цілому ухвалено Закон України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про альтернативні види палива» (№4618), яким виключено частини третя та четверта згаданої статті, відповідно до яких «суб'єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва, зберігання та введення в обіг рідких біологічних видів палива та біогазів, підлягають внесенню до державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ведення державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів здійснюється органом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України».

455W0005

У сфері охорони здоров’я розглянуто три законопроекти.

Проект Закону «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» (щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів)» (№4074) прийнято у першому читанні за основу. Ним пропонується визначити, що центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, забезпечує публічний доступ до всіх – як сприятливих/позитивних, так і несприятливих/негативних – результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань, за виключенням інформації комерційного конфіденційного характеру, що охороняється законом.

Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому Закон «Про внесення зміни до статті 244-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення» (№4552), який розмежував повноваження центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику – Державної служби України з лікарських засобів (якість та безпека лікарських засобів) та Державної служби України з лікарських засобів (контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів), щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 168-2 КУпАП «Випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів», прибравши відповідні дублювання повноважень.

455W3626

За основу прийнято проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» (щодо удосконалення деяких положень) (№4582). Законопроект має покращити забезпечення споживачів якісною питною водою та централізованим водовідведенням. Він врегульовує відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням та постачанням питної води, відведенням, транспортуванням та очищенням стічних вод. Передбачено надати повноваження органам місцевого самоврядування затверджувати місцеві правила приймання стічних вод, визначати розмір плати, яка справляється за понаднормативні скиди промислових та інших стічних вод до систем централізованого водовідведення; надати повноваження центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, затверджувати Правила приймання стічних вод та порядок визначення розміру плати, яка справляється за понаднормативні скиди; визначити суб’єктів відносин у сфері питної води, питного водопостачання та централізованого водовідведення; встановити вимоги до місцевих правил приймання стічних вод.

З урахуванням відповідних техніко-юридичних правок ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)» (№4496), в якому вдосконалено процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, валютного контролю для операцій з експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online