Головна / Новини / Парламент ухвалив закон, який дасть можливість розблокувати рахунки підприємств тепло- і водопостачання, - Дмитро Андрієвський

Парламент ухвалив закон, який дасть можливість розблокувати рахунки підприємств тепло- і водопостачання, - Дмитро Андрієвський


455W0651

3 листопада парламент в другому читанні ухвалив Закон «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (№5273). Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський відзначив, що цей Закон є надзвичайно важливим для забезпечення стабільної роботи підприємств тепло- і водопостачання в зимовий період під час опалювального сезону.

455W0752

«На початок опалювального сезону понад 100 підприємств теплопостачання отримали заблоковані рахунки. Це могло призвести взимку до катастрофічних наслідків. Ми не повинні допустити ситуації, коли підприємства тепло- і водопостачання не зможуть здійснювати свою діяльність», - підкреслив народний депутат.

Законопроект № 5273 прийнятий у другому читанні та в цілому з урахуванням  поправок народних депутатів.

455W0543

«Важливо, що Закон було ухвалено з поправкою, яка передбачає і реструктуризацію боргів громадян, які на теперішні час своєчасно здійснюють розрахунки за комунальні послуги», - додав Дмитро Андрієвський. 

455W8826

Заступник Голови Комітету Альона Бабак, пояснила, що механізм регулювання різниці в тарифах фактично відбувається таким чином, що кошти з Державного бюджету йдуть підприємству, і в кінцевому випадку вони зараховуються по зобов’язаннях «Нафтогазу України» перед бюджетом. «Нафтогаз України» зараховує свої зобов’язання з ренти і ПДВ у рахунок різниці в тарифах. 

455W0718

Законом також передбачено, що Кабінет Міністрів України у тримісячний строк повинен забезпечити розрахунки пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, їх виплату у грошовій формі.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online