Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: Бюджет на 2017 рік, підтримка національної безпеки та оборони, Закони ЖКГ, пенсійне забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей

У підсумку роботи парламенту: Бюджет на 2017 рік, підтримка національної безпеки та оборони, Закони ЖКГ, пенсійне забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей


 

455W8957

На сесійному тижні парламент ухвалив у першому читанні 4 важливих Законопроекти з будівництва та житлово-комунального господарства.

«Прийнятий за основу Законопроект № 4550 вирішує питання забезпечення житлом учасників АТО, військовослужбовців, добровольців, правоохоронців. Закон № 3696 – так звана будівельна амністія, що надає можливість громадянам узаконити індивідуальні будинки, які вони збудували в період з 1992 по 2011 роки. Також у першому читанні був ухвалений Законопроект № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», який не дозволить монополістам зловживати і обкрадати споживачів», - пояснив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

455W9075

Голова Верховної Ради Андрій Парубій запевнив парламентарів, що розгляд законопроектів галузі ЖКГ продовжиться на наступному парламентському тижні.

«На жаль, не був ухвалений Законопроект щодо містобудівної документації. Над цим Законопроектом працювало багато фахівців нашого Комітету і експертів. Це була спроба першого кроку запровадження європейського підходу, коли інвестор будує на ділянці те, що визначено громадою, а не отримує ділянку, а потім на ній будує якийсь інший проект житлового, офісного чи торгово-розважального призначення», - зазначив Дмитро Андрієвський. 

455W0071

20 жовтня парламент ухвалив у першому читанні урядовий проект Закону «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

«Законопроект нарешті розв’яже проблему боргів підприємств тепло- і водопостачання. Ці борги та штрафні санкції виникли у комунальних підприємств з вини держави. Стали наслідком некомпенсації державою різниці в тарифах та боргів бюджетних установ, на які були нараховані багатомільярдні штрафні санкції. Готуємо Закон до другого читання по скороченій процедурі. Щоб на наступному пленарному тижні ухвалити його і стабілізувати фінансовий стан підприємств тепло- і водопостачання», - зазначив Дмитро Андрієвський.

455W8745

Також парламент прийняв у першому читанні проект Закону «Про Державний бюджет на 2017 рік» й ухвалив ряд Законопроектів з блоку національної безпеки та оборони.

Зокрема, внесені зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які передбачають надання особам, які отримали інвалідність в АТО, права на пенсію нарівні зі «строковиками», дозволяють учасникам АТО виходити на пенсію у віці 50-55 років та призначають пенсії дружинам загиблих в АТО військових, що доглядають за дітьми до 8 років.  

455W9714

Народні депутати внесли зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» чим звільнили від військової служби батьків дітей-інвалідів I чи II групи віком до 23 років та відновили проходження студентами вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби.

На сесійному тижні були внесені зміни до деяких законодавчих актів України у зв'язку із запровадженням патронату над дитиною.

«На сьогодні в Україні проживає більше 72 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Більша частина з них проживають в сім’ях – це прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Водночас майже 7 тисяч дітей цієї категорії проживають в інтернатних закладах. Внаслідок інтернатного проживання діти виходять у доросле життя, не маючи необхідних соціальних навичок. Часто випускники інтернатних закладів ведуть асоціальний спосіб життя. Послуга  патронату над дитиною передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини в спеціально підготовленій сім’ї патронатного вихователя як альтернативу її влаштування до інтернатного закладу. Крім того, це надання підтримки сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Водночас ці зміни зумовлюють створення законодавчих підстав для пенсійного страхування патронатних вихователів», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

455W8778

Парламентарі реструктуризували заборгованість державного підприємства «Антонов» перед державою за виконання зобов’язань за облігаціями, що випущені державним підприємством «Київський авіаційний завод «Авіант» у 2009 році під державні гарантії. Також були внесені зміни до пункту 3-1 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України  щодо державного підприємства «Антонов».

«Згідно із Законом, державне підприємство «Антонов» погашає заборгованість перед державою щокварталу рівними частинами протягом 10 років, починаючи з I кварталу 2017 року та на суму заборгованості не нараховуються пеня та інші штрафні санкції, а нараховані на день набрання чинності цього Закону пені та інші штрафні санкції списуються», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

455W9935

Народні депутати ратифікували Угоди про продовження до 1 серпня 2017 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року», що сприятиме продовженню розслідування причин авіакатастрофи з Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який був збитий 17 липня 2014 року у Донецькій області України.

Парламентарі звернулися до держав-членів Європейського Союзу, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій щодо завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.    

455W9225

Народні депутати закликали сторони конфлікту в Сирії припинити бойові дії на всій території держави та закликали міжнародні організації посилити тиск на режим Президента Російської Федерації з вимогою дотримуватись норм міжнародного права.

Також парламент ухвалив Постанову «Про Декларацію Пам’яті і Солідарності Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України» і ряд постанов щодо відзначення пам’ятних дат.

Крім того, було прийнято Постанову «Про забезпечення сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади».  

455W9749

За основу ухвалили ряд Законопроектів щодо національної безпеки та оборони:

«Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо посилення гарантії дотримання законодавства України)» 

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб» 

«Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» 

Також у першому читанні були прийняті проекти Законів:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання»

«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо оплати послуг патронатних вихователів)»

«Про антидопінговий контроль у спорті»

«Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online