Головна / Новини / У підсумку зустрічі в «нормандському форматі»: спочатку вирішення безпекових питань, потім - консультації щодо політичного пакету, - Дмитро Андрієвський

У підсумку зустрічі в «нормандському форматі»: спочатку вирішення безпекових питань, потім - консультації щодо політичного пакету, - Дмитро Андрієвський


IMG 2595

«Позиція України, на чому наголосив Президент – спочатку виконання безпекових питань, і тільки після цього розмови про політичне врегулювання. Ми бачимо, що першими наслідками є сприйняття нашими європейськими партнерами дорожньої карти. На першому плані розмежування і безпекові питання. Вперше під час обговорення у нормандському форматі мова йде про конкретні дії – про так звану дорожню карту. По-друге, мова йде про озброєну поліцейську місію. Більше того, не тільки наші європейські партнери, навіть Росія погодилася, що така місія має бути. Зараз є заява і коментарі, наприклад, Ангели Меркель про те, що у результаті відтворення цієї дорожньої карти, має бути відновлено доступ і контроль України за власним кордоном. Маємо ще півтора місяці для того, щоб відпрацювати цю дорожню карту. І відновлення контролю за кордоном це один з важливих кроків, який однозначно буде у цій дорожній карті», - наголосив в ефірі телеканалу «112-Україна» народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

IMG 2623

Народний депутат нагадав, що саме керівництво Російської Федерації наполегливо уникало "нормандського формату", ігноруючи питання безпеки і намагаючись протиснути пакет Мінських угод, які стосуються виключно політичних питань. 

IMG 2606

«Я повернуся до тих обставин, які передували переговорам. Росія в наслідок своєї варварської політики в Сирії, ігнорування норм і правил безпеки, тиску на Україну, в тому числі провокацій, до яких вона завдавалася. Згадаємо, влаштоване шоу з нібито «українськими диверсантами» в Криму. Вони намагалися зробити все для того, щоб протиснути цей політичний пакет. Позиція України – спочатку безпека, потім будь-які розмови і підготовка до виборів. Давайте розуміти, що ми у цих виборах також зацікавлені, тому що це наша територія і головне стратегічне завдання української влади – відновити територіальну цілісність держави, включно з Кримом», - додав Дмитро Андрієвський.

IMG 2593

 За словами народного депутата таких прогресивних результатів вдалося досягти завдяки принциповій і об’єднаній позиції української й міжнародної дипломатії. 

«Впевнений, що ці рішення – в тому числі, і наслідок двох рішень Парламентської асамблеї Ради Європи, які у резолюціях своїх чітко зазначили і підтвердили російську агресію і відповідальність Росії за порушення прав і свобод людей, за гуманітарний фактор на окупованих територіях. Тому все це наслідок спільної роботи. Впевнений, що ця дорожня карта, про яку говорить Президент, буде включати, в першу чергу, питання безпеки. Це наслідок як раз спільних дій української і міжнародної дипломатії», - зазначив Дмитро Андрієвський.

IMG 2586

Також парламентар додав, що питання зняття санкцій з Російської Федерації можливе тільки після виконання Мінських Угод.

«Впевнений, що санкції це дієвий механізм, який стимулює Росію до тих кроків, які ми зараз бачимо. І це тільки перший крок. Ще потрібно зробити багато, в тому числі, розробити і підтвердити цю дорожню карту. Впевнений, це буде підтверджено у Брюсселі. Питання зняття санкцій можливе тільки після того, як Росія буде чітко виконувати Мінські Угоди», - додав Дмитро Андрієвський.

Торкаючись питання виборів у США, і відображення їх результатів на підтримці України, політик зауважив, що принципових коливань з приходом нового Президента не буде.

IMG 2598

«Для України дійсно буде більш корисним, якщо Президентом буде представник демократичного крила – пані Клінтон, але демократичні інститути у Сполучених Штатах настільки міцні, що принципових коливань у зовнішній політиці Сполучених Штатів, впевнений, не буде. Роль і вага цієї країни надзвичайно велика, і це один з надійних, принципових і послідовних партнерів нашої країни як раз по врегулюванню кризи, яку ми маємо а сході нашої держави. Сьогодні оборонний комплекс нашої держави виробляє достатню кількість зброї для того, щоб надійно захищати нашу державу. В першу чергу, ми звичайно розраховуємо на власні сили, на наші Збройні сили. Що ж до підтримки Сполучених Штатів, то навіть та підтримка, яка сьогодні надається дуже серйозна, і у бюджеті Сполучених Штатів на наступний рік, на скільки мені відомо, теж закладаються серйозні показники допомоги Україні», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

IMG 2621

Відповідаючи на запитання стосовно Державного бюджету України на 2017 рік, народний депутат пояснив, що парламент скоріше за все направить проект бюджету у Кабінет міністрів для підготовки до другого читання і врахування поправок.

«Ми сьогодні знаходимося у бюджетному процесі виключно у регламенті, відповідно до бюджетного Кодексу. Тому у нас ще є час для того, аби відпрацювати бюджетні показники. Під час опрацювання бюджету було подано майже 1200 поправок, з низ майже 450 враховано. Багато поправок були незбалансовані, тобто не було відповідних надходжень, щоб їх врахувати. То треба було б складати ще півтора бюджету. Майже на трилліон гривень таких поправок було надано. Впевнений, з двох шляхів – направити на доопрацювання у Кабмін, чи прийняти у першому читанні і направити у Кабмін для підготовки до другого читання і врахування правок, - депутати оберуть другій шлях. Переконаний, ми його підтримаємо у першому читанні, і Кабмін буде його допрацьовувати. 3 листопада будемо чекати його у парламенті», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Детальніше дивіться: https://youtu.be/JhQZL4F_Gkw

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online