Головна / Новини / Щоб підприємства тепло- і водопостачання могли працювати, треба провести реструктуризацію їх боргів, - Дмитро Андрієвський

Щоб підприємства тепло- і водопостачання могли працювати, треба провести реструктуризацію їх боргів, - Дмитро Андрієвський


 

455W9448

19 жовтня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

У засіданні взяли участь заступник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард Кругляк, представник Міністерства оборони України – старший офіцер Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Михайло Пасічний, представники Міністерств інфраструктури, внутрішніх справ, енергетики та вугільної промисловості, соціальної політики, інформполітики, КМДА, Держстату України.

455W9458

Відкриваючи засідання, Дмитро Андрієвський зазначив, що блок Законопроектів стосовно питань будівництва та житлово-комунального господарства, який парламентарі не встигли розглянути вчора, буде розглянутий на наступному пленарному тижні. 

Члени Комітету підтримали ухвалення у І читанні урядового Законопроекту № 5273 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

455W9518

«На початок року практично у всіх теплогенеруючих компаній та багатьох водоканалів за борги були арештовані рахунки. Ці так звані борги утворились внаслідок некомпенсації державою різниці в тарифах та боргів бюджетних установ, на які були нараховані багатомільярдні штрафні санкції. Це фактично ставить під загрозу стабільне тепло та водопостачання під час осінньо-зимового періоду», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

«Комітет протягом року неодноразово піднімав це питання. Нами був підготовлений Законопроект № 2706, направлений на покращення фінансового стану підприємств ЖКГ. Парламент ухвалив його влітку. Однак, у зв’язку з зауваженнями Міжнародного валютного фонду, Закон був ветований Президентом. Тоді ж Уряд взяв на себе зобов’язання розробити Законопроект, який врегулює критичну ситуацію. У понеділок, 17 жовтня, Уряд вніс новий проект Закону, який дозволяє вирішити це питання. Сьогодні Комітет невідкладно його розглянув. Сподіваюсь, що завтра ми зможемо прийняти його у першому читанні на пленарному засіданні та в найкоротші терміни підготувати його для прийняття як Закону», - додав Дмитро Андрієвський. 

455W9476

Народний депутат наголосив, що внаслідок невчасного перегляду тарифів після підняття вартості газу та електроенергії та інших причин, збитки підприємств ЖКГ з початку 2016 року становлять 2,6 мільярди гривень.

Також членами Комітету була заслухана інформація в порядку контролю про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків.

Нагадаємо, 7 липня парламент ухвалив, розроблений членами Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, важливий Законопроект № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», що накладає мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній теплопостачання та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витрати на надання послуг.

12 серпня 2016 року Президент України Петро Порошенко ветував законопроект № 2706.

Довідка: в Україні більше 104 підприємства житлово-комунального господарства мають заблоковані рахунки. Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online