Головна / Новини / У День Захисника України в Солом’янському районі заклали капсулу майбутнього парку воїнів АТО

У День Захисника України в Солом’янському районі заклали капсулу майбутнього парку воїнів АТО


455W6574

14 жовтня народний депутат України Дмитро Андрієвський та депутат Київради В’ячеслав Непоп привітали воїнів АТО та мешканців Солом’янського району з Днем Захисника України і святом Покрови у парку Вінницькому. Організаторами заходу виступили громадські організації «Спілка ветеранів АТО Солом’янського району міста Києва», «Захисники України» при підтримці Солом’янського районного військового комісаріату та Благодійного фонду «Солом’янка».

455W7228

Учасники заходу заклали капсулу майбутнього парку воїнів Антитерористичної операції, в якому встановлять пам’ятник на честь героїв АТО. Цю 152-міліметрову гільзу привезли побратими 12-го батальйону з під Дебальцевого.

455W6961

Народний депутат України Дмитро Андрієвський, відзначив високу відповідальність та патріотизм мешканців рідного району.

«Солом’янка дала велику кількість мобілізованих, але, на жаль, маємо 18 з них загиблими. Світла їм пам’ять і Слава Україні!», - зазначив у  виступі Дмитро Андрієвський.

455W6761

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих військових у зоні проведення Антитерористичної операції на сході України.

«Століттями українці шанували своїх військових саме у цей день, вважаючи Покрову справжнім оберігом і захисником свого війська. Сьогодні – свято справжніх патріотів, всіх, хто любить Україну. У цей день ми низько вклоняємося всім, хто віддав своє життя в героїчній боротьбі. Для сучасних українців цей день завжди буде пов'язаний з війною на сході Україні. З війною, від якої не стояла осторонь громада нашого рідного Солом’янського району. Для мене велика честь привітати всіх вас від імені нашої політичної команди, яка представляє Солом’янській район у Верховній Раді, у Київській міській раді», - наголосив Дмитро Андрієвський.

455W6593

«Ми надавали і продовжуємо надавати суттєву допомогу нашим Збройним силам, частинам Національної Гвардії, добровольчим підрозділам. Разом зі своїми колегами, я з перших днів постійно відвідую зону проведення Антитерористичної операції. З нашими бійцями 101-ї бригади охорони Генерального штабу ми зустрічаємося не тільки на святкових заходах, а й під час виконання завдань у зоні проведення АТО. Хочу вас запевнити, що ми і надалі будемо тримати державницьку патріотичну позицію. Впевнений, найближчим часом Київська рада розгляне наше колективне звернення, і саме тут буде відкрито сквер і встановлено пам’ятник на честь героїв - учасників Антитерористичної операції. Ми з вами маємо зробити все, щоб не забути кожного, хто загинув, щоб ця сторінка ніколи не була забута в історії нашої держави. Ще раз вітаю всіх зі святом, бажаю всім нам миру й перемоги. Слава кожному з Вас, Слава нашим Збройним силам і Слава Україні!», - додав парламентар.

455W6897

Дмитро Андрієвський разом з депутатом Київради В’ячеславом Непопом вручили мешканцям Солом’янського району, які брали участь у Антитерористичній операції відзнаки – медалі «Честь. Слава. Держава» та «Захисник України».

Депутат Київради В’ячеслав Непоп наголосив, що командою депутатів від Солом’янки працюють на загальний результат.

«Ми тут безпосередньо як ті, хто представляє ваші інтереси в Київраді, намагаємося зробити все, щоб наш другий «трудовий фронт», був навіть кращим. Щоб всі знали, що не лише на фронті, а й тут в тилу, можна отримувати великі перемоги. Ми будуємо нові школи, відкриваємо нові дитячі садочки, ремонтуємо дороги», - зазначив В’ячеслав Непоп.

455W7130

«Я ще раз хочу вклонитися всім Вам, ось подивіться, поруч жінки у військовій форму. Щира вдячність Вам, що Ви сьогодні не в сукнях і Вам сьогодні доводиться захищати нашу державу. Дай Боже, щоб ця війна швидко скінчилася. Дай Боже, щоб у нас був мир. Слава Україні», - наголосив В’ячеслав Непоп.

455W6826

Військовий комісар Солом’янського району полковник Сергій Асанов привітав всіх зі святом Захисника України і зазначив, що це свято створено на честь воїнів, які сьогодні захищають Україну.

«Дякую Вам за чисте небо, за те, що ми можемо вільно дихати, вільно пересуватися. На превеликий жаль, серед тих, хто не повернувся з фронту, є й мешканці Солом’янського району. Вічна їм пам’ять і слава!», - додав Сергій Асанов.

455W6743

Заступник командира 101-ї бригади охорони Генерального штабу ЗСУ, полковник Віктор Терлецький подякував всім киянам за підтримку.

«Збройні сили завдяки підтримці українського народу стали як єдиний моноліт і показали цій нечисті, що з нами треба рахуватися – народом, нашими кордонами і Збройними силами. Ми відбулися як українська держава і стали на європейський шлях, де будемо вільними і будемо українським народом», - зазначив він.

455W6866

У свою чергу, голова Ради ветеранів Солом’янського району генерал-лейтенант Борис Парафейніков додав, що усі наступні покоління будуть пам’ятати якою важкою ціною наша держава відстоювала свою незалежність і свободу кожного українця. 

«Сьогодні ми на святі, яке об’єднало нас – ветеранів Другої світової війни, воїнів інтернаціоналістів, і воїнів, які нині ведуть боротьбу за суверенітет і незалежність нашої держави.  Ми тут нині єдині. І ми переможемо!», - наголосив Борис Парафейніков.

455W6874

Старший лейтенант Андрій Мукан, голова Громадської організації «Захисники України», бажаючи всім міцного здоров’я, сім’ям добробуту і мирного неба.

«Свято зародилося, коли ми знаходилися у зоні АТО у 2014-му році. Ніхто не розумів тоді, як його святкувати. Але час проходить, і ми бачимо, що це наше свято – тих, хто проходив Іловайськ, Дебальцеве, Донецький аеропорт, хто безпосередньо брав участь у захисті нашої держави», зазначив він.

455W6856

Заступник Спілки ветеранів Солом’янського району Армен Агарханян розповів на скільки важливою для військових залишається підтримка від родних і друзів. 

«Будучи там, ми всі пам’ятали, що в нас за спинами наші діти і батьки… Ми розуміли, що захищаємо в першу чергу наших дітей і онуків. А вони весь час не залишали нас і надсилали свої малюнки і допомогу. Вони гріли нас у бліндажах і не давали забувати. Навіть сонце посміхнулося нам сьогодні, тому що ми праві. І ми переможемо!», - зазначив Армен Агарханян.  

455W7388

На території парку розмістили фотовиставку, присвячену Дню Захисника України: фотоколажі з портретів учасників АТО – мешканців Солом’янського району та фотографії з зони проведення АТО з коротким коментарем (після проведення заходу фотовиставку перемістили до будівлі Солом’янської РДА).

455W7288

«Слава Україні! Героям слава!». Жовті стрічки як символ єдності та підтримки. Польова солдатська кухня від 101-ї бригади, патріотичні пісні та душевне спілкування – є що згадати та є про що помріяти.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online